Ad Code

Skoda Felicia Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Skoda'nın 1995 ile 2002 yılları arasında satmış olduğu model olan Felcia nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Skoda Felicia inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz. 

Skoda Favorit modeli ile güzel satış rakamları yakalamıştı. Ancak Favorit'in eskiyen tasarımının yerine daha modern bir otomobil çıkartmak isteyen Skoda, 1995 yılında Felicia modelini tanıttı ve piyasaya sürdü. Ancak favoritte elde ettiği başarıyı sürdüremeyince 2002 yılında satıştan kaldırdı. Daha sonra yoluna Fabia modeli ile devam etti. 

Skoda Felicia Nasıl Bir Araba?

B segmenti olan Felicia'nın hatchback ve station wagon kasa tipleri vardır. Ayrıca Felicia Pick-up modelleri de bulunmaktadır. 1998 yılından sonra üretilenlerde Volkswagen Polo ile ortak parçalar kullanılmıştır. Felicia'nın GLX, GLXi, LX ve LXi donanım paketleri vardır. Donanım olarak "klima, sürücü hava yastığı, hidrolik direksiyon ve elektrikli ön camlar gibi" özellikler bulunabilmektedir. Ancak bu donanımlar alacağınız her Felicia'da olacak diye bir şart yok. Çünkü klima ve hava yastığı opsiyonel olarak satılmaktaydı. Skoda Felicia'da 5 ileri manuel şanzıman bulunmaktadır. Motor teknik özellikleri ise şu şekilde

1.3 Benzinli : Karbüratörlü ve enjeksiyonlu olmak üzere iki çeşidi vardır. 1995 ile 1998 yılları arasında satılan karbüratörlü olanları 58 beygir, 1998 ile 2001 yılları arasında üretilenler ise enjeksiyonlu 68 beygir güç üretmektedir. En çok tutulan motor seçeneği budur. LPG ile tam uyumlu olup, yakıt tüketimi şehir içinde 8.5, şehir dışında 5 litredir. 

1.6 Benzinli : Çok fazla tutulmamıştır. 75 beygir ve 135 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 9.5, şehir dışında 6 litre yakıt tüketmektedir. LPG ile uyumlu bir motordur. 

1.9 D Dizel : Çok az sayıda satılmış eski kara dizel olarak bilinen bir motordur. 64 beygir güç üretmektedir. Yağ yakması ile meşhurdur. Şehir içinde 8, şehir dışında 5 litre yakıt tüketmektedir.

Skoda Felicia Arkadan Görünüşü

Skoda Felicia Kullanıcı Yorumu

Skoda'nın kalitesini bildiğim için 2 yıl önce bir tane Felicia aldım ve 1 yıl kullandım. İlk olarak çok sorunsuz bir otomobil olduğunu söylemeliyim. Özellikle motor ve yürüyen aksamında kolay kolay arıza vermiyor. 1.3 litrelik motorunun performansı güzeldir. Şehir içinde ara hızlanmalarda falan güzel ivmeleniyor. İçerisinde sert plastik bir malzeme kullanılmıştır. Ancak zamanla çatlama ve solma gibi şeyler olmuyor. Kapı içlerinde de sert plastik malzeme vardır. Ön tarafının genişliği güzeldir, ancak arka diz mesafesi çok geniş değildir. Yine de B segmenti hiçbir araçta arka diz mesafesinin çok geniş olmadığını aklınızdan çıkartmayın. Yol tutuşu ortalama seviyededir. Virajlara girerken dikkatli olmanızda fayda var.

Skoda Felicia İçi

Skoda Felicia Alınır Mı?

Evet neredeyse bir Tofaş parasına ondan çok daha kaliteli bir otomobil sahibi olabilirsiniz. Kullanış olarak hiçbir sorunu bulunmayan otomobildir. Ancak yedek parçaları çok pahalı. Örneğin bir cam krikosuna dünyanın parasını vermiştim. Parçaları bulunuyor ama dediğim gibi çok pahalı. İkinci el piyasası da çok hızlı değil. Kolay kolay satamıyorsunuz. 


Yorum Gönder

1 Yorumlar

  1. MPİ 1.3 olsun birde gri renk olsun tadından yenmez. Şahinden Broadwayden torosdan 10 kat iyi araba. 2005 model xsara felan bile feliciadan iyi değil. Glxi veya Lxi paketler de ayrı yeten daha dolu

    YanıtlaSil