Ad Code

Alfa Romeo 4C Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo'nun süper otomobili ola 4C nasıl bir araba, alınır gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Alfa Romeo 4C kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

İtalyan otomobil üreticilerinin hemen hepsi tek bir çatı altında bulunur. Alfa Romeo, Fiat ve Ferrari'de aynı çatı altında bulunan markalardan bir tanesidir. Birbirlerinin üretim yeteneklerinden de bazı modellerinde faydalanmaktadırlar. Alfa Romeo 4C üretilirken, Ferrari'den yardım alınmıştır. Alfa Romeo 4C ülkemize özel sipariş ile getirilmiş ve satılmıştır. Alfa Romeo rakamlarına göre Türkiye'de 13 tane 4C bulunmaktadır. 

Alfa Romeo 4C Nasıl Bir Araba?

Süper otomobil olan 4C gerçekten Alfa Romeo'nun ürettiği en iyi spor otomobillerden bir tanesidir. 1.7 litrelik turbo motoru bulunmaktadır. Bu motor 240 beygir ve 350 Nm tork gibi muazzam bir güç üretmektedir. Son hızı 258 km/s olan 4C'nin 0-100 hızlanması 4.5 saniyedir. Kırmızı spor koltukları harika bir görüntü sunmaktadır. İki kişilik olan 4C'de F1 şanzıman bulunuyor. Öncen bakıldığı zaman tipik Alfa Romeo çizgilerini taşırken, arkadan Ferrari'yi andırmaktadır. 

Alfa Romeo 4C Kullanıcı Yorumu

Geçtiğimiz hafta bunlardan bir tanesini kullanma fırsatı buldum. Spor bir otomobil olmasına rağmen, rakipleri olan Ferrari, Bugatti ve Porsche'ye göre çok daha küçük bir otomobil. İçi de bana çok dar ve sıkıcı geldi. Motor performansı güzel ancak yine de rakipleri kadar hızlı bir otomobil değil. Gaza yüklendiğiniz anda 2.0 motor bir dizel motorun verdiği ivmeyi veriyor. 4C'ye baktığınız zaman fiyatını gerçekten hak etmiyor. 

Alfa Romeo 4C Alınır Mı

Bugün internette fiyatlarına baktığımız zaman 2 milyon liranın üstünde para istiyorlar. Bu paralara çok daha güzel ve güçlü spor otomobiller alınabilir. 

Kaynak: otohocam.blogspot.com

Yorum Gönder

1 Yorumlar

  1. 2 milyon lira para istiyorlar bu arabaya. Öyle görüldüğü gibi çok ahım şahım da bir şey değil. Motor gücü de öyle bir spor otomobile göre çok düşük. Bence parasına değmeyecek bir araba.

    YanıtlaSil