Ford Puma Nasıl Araba? Alınır mı?

Ford Puma nasıl araba merakı çoğu kişide vardır. Biliyorsunuz Ford otomotiv sektöründe öncü bir markadır. Bu markaya ait olan olan Ford Puma, ülkemizde en çok satılan otomobillerden birisi olarak göze çarpıyor.

Tabi bununla birlikte otomobil alıcıları tarafından Ford Puma nasıl araba alınır mı? sorularıda sıklıkla sorulmaktadır. Makalemizde bütün bu soruların cevabını verip konuyu detaylı açıklıyor olacağız. Kahvenizi aldıysanız başlayabiliriz.

Ford Puma
Ford Puma

Ford, Türkiye Cumhuriyeti’nde satışa sunduğu Puma modellerinde Style ve ST-Line olmak üzere 2 farklı donanım paketiyle görücüye çıkıyor.

‘Style’ modelinde, 6 ileri manuel ve 7 ileri otomatik şanzıman seçenekleri yer alırken, ST-Line modelinde ise sadece 7 ileri otomatik şanzıman bulunuyor.

FORD PUMA NASIL ARABA?

Ford Puma nasıl araba? sorusunun net cevabı aslında aracın özelliklerindedir. Değişen tasarım çizgileriyle ülke genelinde satılan SUV modelleri arasında en çok satılanlarından bir model olan Ford Puma, Euro 6.2 standartlarında üretilen 1.0 Litre EcoBoost motoruyla, gelişmiş teknolojisiyle kullanıcıların beklentilerini ziyadesiyle karşılayacak.

FORD PUMA TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Ford Puma nasıl araba sorusunu daha doğru cevaplamak için teknik özelliklerini bilmek durumundayız. Ford Puma, fazla yakıt verimliliği, yenilikçi ‘insan odaklı’ tasarımı, dış görünümde cesur SUV stili ve enerjik sürüş gibi özellikleriyle tüm gözleri kendi üzerine çekiyor.

Sürüş keyfinizi ve güvenliğinizi artırmak için tasarlanmış pek çok yenilikçi özelliğe sahip olan Puma, seçilebilir sürüş modları, Çarpışma Önleme Yardımcısı, Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Şerit Hizalama, Şerit Takip Sistemi ve Acil Durum Manevra Destek Sistemi gibi özellikler ile size muhteşem bir sürüş deneyimi sunar.

Ford Puma, yeni geliştirilmiş EcoBoost Hibrit seçeneği ile etkileyici yakıt ekonomisi ve kayda değer oranda daha düşük CO2 emisyonu sunarken, üstün sürüş keyfi ve performansından asla ödün vermez.

FORD PUMA ZEKÂSIYLA DİKKAT ÇEKİYOR

Özellikle şehir içinde dur-kalk trafikte, kesintisiz ve akıcı bir sürüş sağlayan bu araç, zekâsı ile de tüm dikkatleri üzerine çekiyor. ‘Nasıl yani, araçlar zeki olur mu?’ dediğinizi duyar gibiyiz.

Ford Puma’nın ön koltuklarda daha fazla konfor için bel desteği ve opsiyonel olarak masaj fonksiyonu yer alıyor. Akıllı özellikler ve yenilikçi teknolojiler tüm kontrolü sizin elinize bırakıyor.

12.3″ dijital gösterge paneli ve gelişmiş 8″ dokunmatik ekrandan SYNC 3 bilgi-eğlence sistemi her yolculuğunuzu mümkün olduğunca zahmetsiz ve eğlenceli hale getiriyor.

Araç, potansiyel çarpışma tehlikelerine karşı uyarı veren özelliği, yol tutuşunu ve dengeyi korumanıza yardımcı olan akıllı sistemlere kadar ne ararsanız bünyesinde barındırıyor.

FORD PUMA ALINIR MI?

Ford Puma alınır mı? sorusuna farklı cevaplar vermek mümkün. Ancak genel olarak Ford Puma sizi, ailenizi ve diğer yol kullanıcılarını korumak için alınır diyebiliriz.

Bu konuyu biraz açacak olursak, modern yaşam tarzı, hacimden ödün vermeyen, sınıfındaki en iyi arka bagaj kapasitesi, göz alıcı dış görünümü, alçak ve eğimli tavan çizgisi, önden arkaya doğru yükselen ve arkaya doğru iyice genişleyen omuz çizgisi, Ford Puma’yı dinamik ve çok güçlü gösteriyor.

Yatay formlu iki parça stop lambası tasarımı, daha geniş bir arka görünüm sunarken, iç tasarımında ise ergonomi, inovatif yaklaşım ve konfor ile mükemmelliğini ön plana çıkarıyor.

Sınıfının en iyi bagaj hacmine sahip olan Puma’da 456 litrelik yüksek kullanışlılığa sahip bir bagaj hacmi bulunduğunu söylemiş miydik? Evet; Ford Puma, 763 mm genişliğinde, 752 mm uzunluğunda ve 305 mm yüksekliğinde olmak üzere 80 litrelik bir ek bagaj alanını, otomobil kullanıcılarının kullanımına sunuyor.

Açılabilir Panoramik Cam Tavan tasarım ile ferah, gökyüzü ile iç içe olduğunuz bir iç ortam elde edilmesini sağlayan Puma, LED sis farları gibi şık detaylar özgün bir görünüm ortaya çıkarıyor.

Ford’un resmi sitesinden de faydalandığımız bu içeriğimizin sonuna gelirken, internet sitelerinde ‘Ford Puma nasıl araba’ yorumlarında araç kullanıcılarının güzel işler çıkaran, hayat kurtarıcı ve muhteşem bir araç olduğuna dair yorumlar yaptıklarını da dikkatlerinize çekiyoruz.

Ford Puma ile keyifli, konforlu, güvenilir, sürüşler dileriz.

Emir Göründü

Selamlar, ben Emir. 1992 Eskişehir doğumlu metalurji ve malzeme mühendisiyim. Kendimi klasik araba tutkunu olarak betimlemekten keyif duyuyorum. 2022 yılında dahil olduğum otobilgisi.com ailesi ile birlikte sizlere otomotiv sektöründen izlenimlerimi aktarmaya çalışmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu