Chevrolet Rezzo Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Bir dönem ülkemizde de satılan ve daha sonra Türkiye’den çekilen Chevrolet’in Rezzo modeli nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Chevroler Rezzo inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Chevrolet ülkemize giriş yaptıktan Daewoo modellerinin üstüne Chevrolet logosu basarak otomobiller satmaya başlamıştır. Rezzo’da aslında Daewoo üretimi olan bir otomobildir. Türkiye’de 2004 – 2008 yılları arasında satılmış MPV bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor.

Chevrolet Rezzo Nasıl Bir Araba?

7 kişilik büyük aile otomobili olan Rezzo gerçekten büyük ve ucuz bir otomobil. Zaten bende fiyat/performans arabası olarak baktığım için Rezzo aldım ve kullanıyorum. Chevrolet Rezzo 1.6 SX Comfort donanım paketiyle satılmıştır. ABS, sürücü ve yolcu hava yastığı, elektrikli dört cam, açılır cam tavan, dijital klima ve hidrolik direksiyon” gibi özellikleri bulunmaktadır. Rezzo 5 ileri manuel vites seçeneği ile satılmıştır.

GM üretimi 1.6 litrelik benzinli atmosferik motor kullanmaktadır. Bu motor 108 beygir ve 145 Nm tork güç üretmektedir. LPG ile tam uyumlu olup, şehir içinde 11, şehir dışında 7 litre yakıt tüketimi verisi vardır.

Chevrolet Rezzo Arka ve Yandan Görünüşü

Chevrolet Rezzo Kullanıcı Yorumu

3 yıldır kullandığım bir araba. Gerçekten tutulmadığı için az uygun fiyata aldım ve günlük rutin olarak kullanıyorum. Bir defa içi çok geniş ve yayla gibi. 6 kişi rahatlıkla uzun yola gidiyoruz ve konforlu bir yolculuk sunuyor. İçerisinde öyle çok kaliteli malzeme kullanılmamıştır. Ön göğüs ve kapı içleri gibi yerlerde sert plastik malzeme kullanılmıştır. Motor performansı çok üstün değil, özellikle klima açık yokuş çıkarken baya bir yığılıyor. Bu sebeple yokuşları çıkarken aşağıdan kaptırıp yüksek devirde çıkmanız gerekiyor. Yol tutuşu idare eder. Yüksek bir araba olması sebebiyle hızlandıktan sonra yolda gezinmeye başlıyor. Ayrıca virajlara girerken dikkatli olmanızda fayda var.

Chevrolet Rezzo İçinden Bir Görünüm

Chevrolet Rezzo Alınır Mı?

Evet bir MPV almak istiyorsanız bu fiyatlara çok fazla alternatifiniz var demektir. Ben araştırdım ve en temiz olan Rezzo buldum ve aldım. Yedek parça sıkıntısı yok özellkle motor ve yürüyen gibi mekanik aksam parçaları Opel ile uyumlu olduğu için hem ucuz hem de kolay bulunuyor. İkinci el piyasası biraz zayıf.

Kaynak: otobilgisi

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir Yorum

  1. Rezzo hala alınabilecek araçlar içerisinde mi?Km olarak 190000 civarında 180000 km ye kadar LPG takılmamış.Kaporta ve mekanik yedek parça sıkıntısı yaşarmıyım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu