Nissan Bluebird SSS Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumlari

Nissan’ın ülkemizde çok sayıda satılan modeli olan Bluebird nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Nissan Bluebird yedek parçaları bulunuyor mu sorusunu kullanıcısı olarak yorumlayacağız. Bluebird 2.0 SSS inceleme, test sürüşü ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Nissan’ın aslına Amerikan pazarı için ürettiği modeli olan Bluebird 90’lı yıllarda ülkemizde de tek tük satılmıştır. Ancak öyle her yerde görebileceğiniz bir araba değildir. Aslında fiyatına göre güzel bir araba olsa da onu alınmaz bir araba haline getiren bir kaç nedeni vardır.

Nissan Bluebird Nasıl Bir Araba?

D segmenti sedan kasa bir araba olan Bluebird SSS ülkemizde çok az sayıda satılmıştır. Bunda Nissan’ın pazarlama stratejisinin Türkiye’de çok zayıf olması büyük rol oynamaktadır. Bluebird’in “hidrolik direksiyon, klima, elektrikli camlar ve aynalar” gibi özellikleri bulunmaktadır. 4 ileri otomatik ve 5 ileri manuel şanzıman seçenekleri vardır. Kaputunun altında 2.0 litre hacminde 145 beygir ve 178 Nm tork güç üreten motor bulunmaktadır. Her Japon aracında olduğu gibi LPG ile uyumlu bir motordur ve şehir içinde 12, şehir dışında 6.5 litre yakıt tüketmektedir. Oldukça performanslı ve seri bir motordur. Ayrıca çok sağlamdır.

İlginizi çekebilir : ” Nissan Laurel Altima Nasıl Araba? “

Nissan Bluebird Kullanıcı Yorumu

Aslında elimde Tofaş, Lada veya Reno 9 alacak kadar param varken ben daha kaliteli bir arabaya binerim umuduyla 1994 model bir Nissan Bluebird aldım. Öncelikle iyi yönlerini anlatmakla başlayalım. Ön göğüs ve kapı içleri gibi yerlerde yumuşak bir malzeme kullanılmıştır. Ayrıca üretiminin üstünden yıllar geçmesine rağmen çatlama ve solma gibi şeyler asla olmuyor. İç hacim genişliği güzeldir. Arka koltuklarında 3 yetişkin rahatlıkla yolculuk yapabilir. Bagaj hacmi çok büyüktür. Mesela ben iki bebek arabasını rahatlıkla sığdırabiliyordum. Motor performansına gelince sizi tatmin edecektir. Gaza basınca gitmem demez. 7 bin devri rahatlıkla çevirebiliyor. Otobanda çok defa hız denemesi yaptığımda 200 km/s hıza çıktı. Bir kaç defa uzun yola çıktım ve bir sorun yaşamadım. Yol tutuşu güzeldir, arkasını öyle tofaş gibi kolay kolay savurmaz. Şehir içinde ara hızlanmalarda ivmelenmesi güzeldir.

Nissan Bluebird Alınır Mı?

Tamam Tofaş parasına çok kaliteli bir otomobil sahibi oluyorsunuz. Ancak sizin de anlayacağınız üzere yedek parçaları asla bulunmuyor. Buluyorum diyen yalan söyler. Ben hiç bir parçasını Ankara’da bulamıyordum. İkinci el piyasası da hiç yoktur. Vallaha ben satamadım. O zaman Tofaşlar 25 bin lira iken bende 25 bin lira yazdım 17 bin liraya zor sattım.

otobilgisi

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu