Lexus ES 300h Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Japon otomobil üreticisi Lexus’un en son çıkardığı model olan ES 300h nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Lexus ES 300h kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Lexus, Toyota ile aynı çatı altında bulunan bir markadır. Japonya’da üst düzey devlet yetkilileri makam aracı olarak her zaman Lexus kullanmıştır. Hatta Almanya ile yaşanan siyasi kriz dönemlerinde Türk yöneticilerin de Lexus kullanacağı yönünde söylentiler mevcuttur. Lexus ES 300h modeli de bu söylentiler üzerine Türkiye’ye 2019 yılında getirilmiş ve günümüzde hala daha sıfır olarak satılan bir modeldir.

Lexus ES 300h Nasıl Bir Araba?

ES 300h’de konfor ve donanım adına neredeyse her şey düşünülmüştür. Rakipleri olan Mercedes ve BMW’den hiç bir eksiği yoktur. ES 300h, E segmenti bir otomobildir. Donanım olarak Exclusive paketinde, sürüş moduna göre değişen ön ve arka süspansiyonlar, panoramik cam tavan, 3 kollu deri ve ahşap karışımı kaplamalı kumandalı direksiyon simidi ve kumandalı vites kolu. Elektrikli olarak ayarlanabilir hafızalı direksiyon, ön, arka koltuk ve direksiyon ısıtması, otomatik sürüş asistanı, kolay inip binebilmek için sürücü koltuğu ve direksiyonun kendi kendine geri çekilmesi, elektrikli bagaj kapağı, kablosuz şarj özelliği, nano-e iklim kontrollü 3 bölgeli klima, 12,3 inç dokumnatik multimedya ekranı, 360 derece kamera sistemi, akustik camlar gibi iç donanımları vardır.

Ayrıca Aktif Fren lambaları,Çarpışma Önleme Sistemi (PCS), Elektrik motoru takviyeli direksiyon sistemi (EPS), Elektronik el freni (EPB), Lastik basınç uyarı sistemi (TPWS) otomatik konum özelliği Ön ve arka akıllı park sensörleri,Önden Yaya Algılama, Şerit İzleme Asistanı, Yokuş Kalkış Destek Sistemi (HAC), Araç Denge Kontrol Sistemi (VSC), Dinamik Radarlı Hız Sabitleme Sistemi (DRCC), Elektrikli araç (EV) modu, Elektronik kontrollü frenleme- üretken, exus İleri Güvenlik Sistemi, Önden Bisiklet Kullanıcısını Algılama, Otomatik Uzun Hüzme Far Sistemi (AHB) ve Sürüş Modu Seçimi ( Eco/ Normal / Sport) sürüş ekipmanları mevcut.

Lexus ES 300h’de hibrit motor teknolojisi kullanılıyor. Kaputunun altındaki benzinli motor 218 beygir ve 221 Nm tork güç üreten 2.5 litre hacimlidir. Maksimum hızı ise saatte 180 kilometredir.

Lexus ES 300h Kullanıcı Yorumu

Patronum bu araçlardan bir tanesini aldı ve bende şoförlüğünü yapıyorum. Bundan önceki aracımız Mercedes’ti ama modelini söylemeyeceğim. Lexus gerçekten çok kaliteli ve konforlu bir otomobil. Ancak motor performansı olarak biraz hantal kalıyor. Keşke içerisinde kullanılan kalite ve üst düzeylik motor performansı için de düşünülseydi.

Lexus ES 300h Alınır Mı?

Evet şimdi geldik asıl soruya tam lüks ve makam arabası. Eğer Mercedes yerine başka bir araç düşünüyorsanız Lexus tam tercih edilebilecek bir arabadır. Ancak satarken alıcı bulabilir misiniz orası muamma.

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu