Subaru Vivio Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Japon otomobil üreticisi Subaru’nun mini otomobili olan Vivio nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Subaru Vivio inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Subaru otomobillerde dört çeker sistemini kullanan ve bu işi çok iyi başaran bir markadır. Vivio’da dört çeker seçeneği olmasına rağmen ülkemizde önden iki çekişli versiyonları satılmıştır. Vivio 1996 -1998 yılları arasında Türkiye’de satışta kalmıştır.

Subaru Vivio Nasıl Bir Araba?

Vivio 5 kapılı A segmenti hatchback kasa bir otomobildir. Daha çok şehir içi kullanımlar için tasarlanmıştır. Türkiye’de değeri bilinmeyen otomobillerden bir tanesidir. Özellikle bayan sürücüler için çok ideal bir arabadır. Klima, hidrolik direksiyon ve ön iki cam otomatiği gibi özellikleri bulunmaktadır.

İlginizi çekebilir: Subaru Justy Nasıl Araba?

Kaputunun altında 4 silindirli 64 beygir ve 84 Nm tork güç üreten motor bulunmaktadır. Çok performanslı bir motor olduğu söylenemez, zaten Vivio spor performans otomobili değil şehir içi arabasıdır. Bu motor LPG ile uyumludur ve şehir içinde 8 litre, şehir dışında 5.2 litre yakıt tüketmektedir.

Subaru Vivio Kullanıcı Yorumu

Subaru gerçekten ülkemizde değeri bilinmeyen markalardan bir tanesidir. Elimde neredeyse bir Tofaş alacak kadar param varken işe gidip gelirken kullanmak için bir Vivio aldım ve aracımdan gayet memnunum. Donanım olarak klima, hidrolik direksiyon benim için yeterli oluyor. Öyle çok performanslı bir otomobil olduğu söylenemez. Özellikle yokuşları çıkarken biraz bayılıyor. Ama zaten şehir içinde pek ihtiyacım da olmuyor. İçerisindeki işçilik kalitelidir. Üretiminin üstünden yıllar geçmesine rağmen ne bir çatlama ne de bir solma olmuyor. Koltuk süngerleri bile hala daha ezilmiyor. Bir iki defa uzun yola çıktım. Bu araba ile limitlerinizi bileeksiniz. Örneğin 90 – 110 km/s aralığında gayet güzel. Ancak daha yüksek hızlara çıktığınızda yolda gezinmeye başlıyor. Yol sesini içeriye çok almıyor ama motor sesini alıyor. Hatta 3 bin devirden sonra baya bir alıyor. Motoru kaya gibi sağlam ve bakımlıysa asla hararet yaptıramazsınız. Frenleri boyutlarına göre oldukça güçlüdür.

Subaru Vivio Alınır Mı?

Eğer amacınız benim gibi şehir içi kullanımlar için bir otomobilse muhakkak alınır. Çünkü ben aracımdan çok çok memnunum. Yakıtı düşük ve arıza çıkartmıyor. Daha ne olsun. Yedek parçaları bulunuyor mu diyecek olursanız ben Ankara’da hiç bir parçasında zorlanmadım. Bence sizde bir Vivio alabilirsiniz. İkinci el piyasası zayıf olduğu için Vivio fiyatları gayet düşüktür.

Kaynak : otobilgisi

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu