Tofaş Torpido Değişimi Ne Kadar? Çıkma Fiyatı ve İşçilik Ücreti

Subap Lastiği Değişimi Ne Kadar? Fiyatı ve İşçilik Ücreti. Subap lastiği ya da diğer adıyla subap lastiği fiyatı ne kadar? Cevaplar bu yazıda.

Tofaş torpido değişimi gerektiğinde mutlaka değiştirilmelidir. Zira Tofaşlarda kronik bir sorun olan torpido çatlaması mevcut. Peki komple torpido ve ön göğüs fiyatı ne kadar? Tofaş çıkma torpido fiyatları ne kadardır? Tofaş torpido değişimi işçilik ücreti ne kadar? Kısaca 2023 yılı için Tofaş komple torpido değişimi maliyeti hakkında bilgi vereceğiz.

Eğer bir Tofaş Şahin, Doğan veya Kartal sahibiyseniz aracınızın ön göğsünün yani torpidosunun çatlayacağını da bilirsiniz. Çünkü Tofaş torpidosu güneşe çok dayanıklı değildir ve zamanla çatlar.

Benimde sahibi olduğum Doğan L aracımın, daha önceki aracım olan Şahin’in ön göğsünde çatlak vardı. Bu durum Tofaş kuş serisi otomobillerin kronik sorunudur.

Hatta arabasını satmak isteyenler ön göğüste çatlak yok diye ilanlarda belirtir. Çünkü çok az kişinin aracının torpidosu çatlamaz.

Tofaş torpido çatlamasının sebebi kışın soğuğa, yazın ise aşırı güneşe maruz kalmasıdır. Böylelikle bir ısınan bir soğuyan torpido kaplaması zamanla sertleşir ve çatlar. Sonuç olarak çok çirkin bir görüntü oluşturur.

Ayrıca torpido uzun süre o şekilde bırakılırsa çatlak zamanla daha büyür. Benim çok öncelerde sahip olduğum bir Tofaş Şahin aracımın torpidosundaki çatlak öylesine büyümüştü ki parmağım çatlaktan içine giriyordu.

Tofaş parçası en ucuz arabalardan bir tanesi olarak bilinmesine rağmen torpido her otomobilin pahalı bir parçası olduğu için sürücüler çatlağın görünmemesi için üstüne bir örtü veya halı sererler.

Hatta Tofaş’ın göğüslük adında satılan torpido üstüne göre kesilmiş küçük halılar vardır.

Tofaş Komple Torpido Değişimi Ne Kadar?

Tofaş’ın plastik ve aksesuar aksam parçalarını genelde OEM markası üretir. Ayrıca Tofaşlarda yüksek ve alçak göğüs, üstten kapaklı veya önden kapaklı olmak üzere farklı türlerde torpidoları vardır.

Tofaş Sıfır Komple Torpido Fiyatları

  • OEM Marka Doğan Kartal Şahin Önden Açmalı Ön Göğüs Torpido : 12.000 Lira
  • OEM Marka Doğan Kartal Şahin Üstten Açmalı Ön göğüs Torpido : 11.000 Lira
  • Doğan SLX Yüksek Göğüs Torpido : 14.000 Lira

Gördüğünüz gibi ön göğüs yani torpido fiyatları hiç ucuz değildir. Bunun için araç sahipleri çıkma göğüs arayabilirler. Çıkma göğüs fiyatları ise şu şekilde

Tofaş Çıkma Ön Göğüs torpido Fiyatları

  • Doğan Kartal Şahin Çıkma Önden Açmalı Ön Göğüs Torpido : 1.500 ile 2.500 Lira
  • Doğan Kartal Şahin Üstten Açmalı Ön göğüs Torpido : 1.000 ile 2.000 Lira
  • Doğan SLX Yüksek Göğüs Torpido : 2.500 ile 3.000 Lira

Güncel sıfır fiyatları incele;

Degirmenciogluoto.com

Çıkma fiyatları;

otocikma.com

Tofaş aracınızın torpido yani ön göğsünü değiştirmek ustanızın yaklaşık 5-6 saatini alacaktır. Ayrıca değişimi için işçilik ücreti olarak 1500 lira almaktadırlar.

Kısaca 2023 yılı için üstten kapaklı alçak göğüs sıfır 12.500 lira, önden açmalı 13.500, Doğan SLX yüksek göğüs 15.500 lira para tutacaktır. Çıkma olarak ise 2.500 lira ile 4.500 lira arasında bir paraya mâl olacaktır.

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu