Find Us OIn Facebook

Otomobilimizin motorunda pek çok parça vardır. Bunlardan bir tanesi de krank kasnağı, diğer adıyla V kayışı kasnağıdır. Peki ya V kayışı kasnağı ne değişimi ne kadar tutar? Krank kasnağı fiyatları ne kadardır. Krank kasnağı değişimi işçilik ücreti ne kadardır? İşte tüm bu sorulara yanıt arayacağız.

Motor ilk çalışmaya başladıktan sonra pek çok donanımda motordan aldığı güçle çalışır. Örneğin V kayışı krank kasnağından güç alarak şarj dinamosu, hidrolik direksiyon, şarj dinamosu ve klima gibi donanımları çalıştırmak için gerekli güç krank kasnağının dönmesiyle karşılanır. Krank kasnağı doğrudan krank miline bağlı bir parçadır. Krank kasnağının bir diğer görevi de motor titreşimlerini azaltmaktır. Yani bir çeşit jiroskop görevi görmektedir. Krank kasnağı arıza yaptığı zaman onu değiştirmeniz gerekir.

Krank Kasnağı Yeri

Krank Kasnağı Ne Kadara Değişir?

Her otomobilin motorunda krank kasnağı bulunmaktadır. Arıza yaptığı zaman genelde değiştirilmesi gerekir. Bunun için önce bir krank kasnağı almanız gerekiyor. Krank kasnağı fiyatları marka ve modele göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 250 lira bir parça fiyatına satılmaktadır.

Ayrıca krank kasnağını değiştirmek için uzun bir işçilik gerekiyor. Bunun için ustanız ön tekeri ve alt tablayı sökmek zorundadır. Ardından krank kasnağını sökerek yerine yenisini takacaktır. Krank kasnağını değiştirmenin işçilik ücreti 2021- 2022 yılı için 300 lira gibi bir paradır. Kısaca krank kasnağını değiştirmenin maliyeti 600 lira civarında tutmaktadır.

Kaynak: otohocam

Daha yeni Daha eski