Aston Martin DB7 Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

İngiliz süper otomobil üreticisi Aston Martin’in DB7 modeli nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Aston Martin DB7 inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Aston Martin, spor otomobiller üreten bir markadır. DB7’de DB serisinin ilk modelidir. Oldukça güzel bir tasarımı vardır. 1994 yılında üretilmeye başlamış, 1999 yılında makyajlanmıştır. 2004 yılında ise üretimden kaldırılarak yerini DB9 modeline bırakmıştır.

Aston Martin DB7 Nasıl Bir Araba?

Süper otomobiller klasmanında yer alan DB7, gerçekten performanslı güzel bir otomobildir. Tasarım olarak zamanının ötesindedir. Ön göğüs, orta konsol, kapı içleri ve koltuk döşemelerinde el dikmesi deri kaplama kullanılmıştır. Orta konsolunda ahşap kaplama harika bir görüntü sağlıyor. Gerçekten üretilirken her şeyin en iyisi kullanılmıştır. Aston Martin DB7 1994 yılında ilk üretildiğinde V6 3.2 litre hacimli  360 beygir gücünde motor kullanılmıştır. Ayrıca bu motorlarda 5 ileri otomatik şanzımanda yer almıştır. 2002 yılında ise GTA 5.9 V12 (426 beygir) ve 5.9 i V12 48V (440 beygir) motor seçenekleri eklenmiştir. Ayrıca otomatik şanzımanı 6 ileri olmuştur.

Aston Martin DB7 Kullanıcı Yorumu

Bir arkadaşımın vasıtası ile bir Aston Martin DB7 Coupe kullanma fırsatı yakaladım. Daha ilk gördüğümde bir otomobil nasıl bu kadar güzel olabilir diye düşündüm. İçine oturduğumda süper bir tasarım beni karşıladı. Kullanılan her şeyin en kaliteli ve en iyisi kullanılmış. Şehir içinde şöyle biraz dolaşmak için marşa bastığımda V12 motorun o sesi harika ses çıkardı. Ankara caddelerinde gezerken gören dönüp bir daha bakıyordu. DB7 ile 12 silindirli motoru denemek için Kuzey Çevre otobanına çıktım. Gaza yüklendiğimde 200 km/s hıza saniyeler içinde çıktı. Biraz daha bassam 300’ü rahat devirecek gibiydi ama emanet araba olduğu için fazlasına gerek olmadığını düşündüm.

Aston Martin DB7 Alınır Mı?

DB7 gerçekten çok özel ve güzel bir otomobil. Fiyatlarına bakıldığı zaman parasının hiçte çok olmadığını düşünüyorum. Muhteşem bir kalitesi ve motor performansı var. Yani spor bir otomobile bu kadar para verebilecek gücüm olsa Aston Martin DB7 listemde yer alırdı.

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu