Aston Martin DB9 Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumu

İngiliz süper otomobil üreticisi Aston Martin’in yine süper aracı olan DB9 nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Aston Martin DB9 inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

İngiliz otomobil üreticisi Aston Martin DB9 modelini 2009 yılında Türkiye’ye getirip 2010 yılında satışını sonlandırdı. Bir dönem zenginlerin oyuncağı olmuş bir süper otomobildi.

Aston Martin DB9 Nasıl Bir Araba?

Evet Aston Martin DB9 üretilirken her şeyin en kalitelisi düşünülmüştür. En yakın rakibi olan Porsche 911 Turbo’dan tasarım olarak daha iyidir. Üretilirken içerisinde hiç bir şekilde plastik kullanılmamış en ufak ayrıntısına kadar deri döşeme kullanılmıştır. DB9, tek kapılı coupe bir otomobildir. Volante adı altında cabrio modelleri de satılmıştır. Fonksiyonel deri direksiyon, hafızalı ve ısıtmalı koltuklar, navigasyon, bluetooth, F1 vites, onboard computer, çift yönlü dijital klima, 19″ çok kollu piano black jantlar gibi özelliklere sahiptir.

Motor olarak ise 12 silindirli 48 valf 456 Nm tork güç üreten bir motora sahiptir. 0-100 hızlanması 5.1 saniye olarak ölçülmüştür. Maksimum hızı ise saatte 300 km’dir.

Aston Martin DB9 Kullanıcı Yorumu

Bir arkadaşım vasıtasıyla Aston Martin DB9 kullanma fırsatı buldum. Gerçekten çok kaliteli ve spor bir otomobil. Tasarım olarak diğer süper otomobil üreticilerinden daha ileride. İçine oturduğumda hakiki deri döşemesi dikkatimi çekti. Ayrıca spor koltukları insanın vücudunu sarıyor. Kullanırken sanki bir uçak kullanıyormuş havası yaratıyor. Marşa basıp Ankara sokaklarında gezerken herkes dönüp bir daha bakıyordu. Gaza hafif yüklenince bile 12 silindirli motorun o muhteşem sesi kulakları tırmalıyor. Otobanda hız testi yaptım ve 240 km/s hıza kadar çıktım. Resmen yola yapışarak gidiyordu. Yol tutuşuna hayran kaldım.

Aston Martin DB9 Alınır Mı?

Rakiplerine göre fiyatı biraz daha düşük olan bir otomobil. Bence gönül rahatlığıyla alınabilir.

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu