Bagaj Askı Lastiği (İpi) Fiyatları ve Değişim Ücreti

Hatchback otomobillerin bagajlarında bir ip bulunmaktadır. Peki ya bu ip nasıl değiştirilir? Bagaj askı lastiği olarak bilinen bir parçanın fiyatları ne kadardır? Değişimi için işçilik ücreti ne kadar tutar?

Bagaj askı lastiği hatchback otomobillerde bagaj kapağı açılırken pandizot’un da yukarıya kalkmasını sağlar. Böylelikle bagaja bir şey koymak için gerekli alan daha çok açılmış olacaktır. Bagaj askı lastiği bildiğimiz ipliktir ve yerinden kolaylıkla çıkartıp takılabilir. Pandizotu yerinden çıkartmak için bagaj askı lastiği çıkartılır ve pandizot serbest kalır.

Bagaj Askı Lastiği Fiyatları ve Değişimi

Aracınızın bagaj askı ipini değiştirmek için bir ustaya gitmenize gerek yoktur. Kendiniz de kolaylıkla takabilirsiniz. İlk olarak aracınızın bagaj boyuna uygun bagaj askı ipini temin etmeniz gerekir. Bagaj askı ipi fiyatları ortalama bir otomobil için 2022 yılında 30 ile 50 lira arasında değişmektedir. Kopan ipi söküp yerine yenisini rahatlıkla kısa süre içerisinde takabilirsiniz.

Bagaj Askı İpi Bağlantı Noktası

Bagaj askı lastiğinin kopmasının en büyük sebebi pandizot üzerine ağır eşya konulmasıdır. Pandizot yük taşımak için değil, bagajın içinin görünmemesini sağlamak için vardır. Bu sebeple pandizot üstüne kesinlikle yük konulmamalıdır. Zaten hafif ve zayıf bir maddeden yapılmış olan pandizot üstüne yük konulursa esner ve bagaj askı lastiğinin esnemesine neden olur. Ayrıca pandizot üstünde unutlan yükle birlikte bagaj kapağını kaldırdığınızda tüm yük iplere biner. İnce olan bu ipler kopabilir. Bu da değiştirmenize sebep olacaktır.

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu