Amerikan Park Modülü Takma Fiyatı Ne Kadar? Fiyatı ve İşçilik Ücreti

Ülkemizde çok popüler bir oto aksesuar parçalarından bir tanesi olan Amerikan park taktırmak ne kadar tutar? Amerikan park modülü fiyatı ne kadardır? Amerikan park taktırma işçilik ücreti ne kadar? Kısaca Amerikan park modülü taktırma maliyeti hakkında bilgi vereceğiz.

Başta Tofaş kullanıcı olmak üzere Amerikan park ülkemizde en çok kullanılan oto aksesuarlardan bir tanesidir. Amerikan park nedir diye soracak olursak. Arabanın sinyal lambalarının sürekli olarak yanması anlamına gelir. Amerikan park takılan arabada sinyal lambaları sürekli yanar. Sinyal atıldığı zaman ise söner ve tekrar yanar. Sinyal kapatıldığı zaman yine sürekli yanmaya devam eder.

Amerikan park zararlı taktırmak zararlı mı diye çok soru geliyor. Bu sorunun cevabı evet. Çünkü aracınızda fabrika çıkışı olmayan ve sonradan takılan her donanım aracınızın elektrik aksamına büyük yük bindirmektedir. Bu da arabanızda sürekli olarak sigorta atmasına ve daha kötüsü elektrik aksamının yanmasına neden olur.

Ancak yine de özellikle gençler tarafından Amerikan park çok tercih edilmektedir. Amerikan park denmesinin sebebi, Amerika’da bazı otomobillerde bu ışıklandırma sisteminin standart olarak geliyor olmasıdır. Zaten Amerikan filmlerinde görürsünüz özellikle 90’lı yıllarda çekilen filmlerde Amerikan arabalarında sürekli olarak sinyal lambaları yanar.

Günümüzde ise Amerikan park lambalarının yerini gündüz ledleri almıştır. Artık neredeyse üretilen her arabada gündüz led farları bulunmaktadır.

Amerikan Park Modülü Ne Kadara Taktırılır?

Öncelikle bunu aksesuarı parça olarak aldığınız zaman aldığınız yerde işçilik dahil fiyat verirler. Oto aksesuarcılara Amerikan parkı ne kadara takarsınız diye sorduğunuzda malzeme ve işçilik dahil fiyat verirler. Ancak siz Amerikan parkı farklı bir yerden alıp taktırmak isterseniz o zaman işçilik ücreti vermek zorundasınız. 2022 yılı için Amerikan park taktırma işçilik ücreti 100 – 200 lira arasında alınmaktadır. Amerikan park modülü fiyatı ise 30 liradan başlar kalitesine göre 500 liraya kadar çıkabilir. Kısaca Amerikan park taktırmak 130 ile 700 lira arasında bir paraya mâl olabilir.

Amerikan park modülü fiyatları özelliğine göre değişmektedir. Mesela içerden aydınlatması ayarlanabilir Amerikan park modülü daha pahalıdır.

Kaynak: otobilgisi

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu