BMW 3.18Ci E48 Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Dünyanın spor ve lüks otomobiller sınıfında zirvesinde yer alan markalardan bir tanesi olan BMW’nin 3.18 Ci E46 kasası nasıl bir araba alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca BMW 3.18 Ci inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Coupe yani tek kapılı bir BMW modeli olan 3.18Ci ilk olarak 2000 yılında satılmaya başlamış ve 2006 yılına kadar satılmıştır. BMW’nin kalitesini ve performans konusundaki yeteneğini konuşturduğu otomobillerinden bir tanesidir.

BMW 3.18Ci E46 Nasıl Bir Araba?

Tam bir spor otomobil olan 3.18 Ci’den bende 2 yıldır kullanıyorum. Donanım olarak “ABS, 4 hava yastığı, dijital klima, ESP, otomatik camlar ve aynalar, elektrikli koltuklar, katlanır aynalar” gibi pek çok özellik bulunmaktadır. 3.18Ci’de 1.9 litre hacimli 118 beygirlik ve 2.0 litre hacimli 143 beygirlik iki farklı motor seçeneği sunulmuştur. Benim tavsiyem 2.0 litre hacimli olanını almanız yönündedir. Şanzıman olarak 5 ileri manuel ve 5 ileri otomatik vites seçenekleri vardır.

İlginizi çekebilir : BMW 3.20 E36 Nasıl Araba?

BMW 3.18Ci Kullanıcı Yorumu

Bana göre BMW tarafından üretilmiş en güzel otomobillerden bir tanesidir. Spor görüntüsü, coupe tasarımı harika duruyor. Bende bunlardan 2005 model olanını aldım ve hala daha kullanıyorum. Oldukça güzel ve gösterişli bir otomobildir. Bugün bile onun gibi güzel bir tasarıma sahip otomobil sayısı çok az. İçerisinde her şeyin en kalitelisi kullanılmıştır. Spor koltuklarının döşemeleri serttir. Zaten sportif otomobil sert olmak zorundadır. Arkadan itişli olması sebebiyle çekişi muhteşemdir. Gaza biraz yüklendiğinizde hemen patinaja sarar. Virajlarda dönerken hafif gaz verdiğinizde arkasını hafif savurması muhteşem bir his bırakıyor. Çok defa otobanda hız denemesine çıktım ve 200 km/s hıza hiç zorlanmadan çıkıyor. Ayrıca hızlandıkça yola yapışıyor. Ön tarafının genişliği çok iyidir ve alçak bir otomobildir. Arka kapıları olmadığı için arkası biraz dar. Frenleri çok güçlü ve kısa mesafede arabayı durdurabiliyor. Yakıt tüketimi şehir içinde 13.5, şehir dışında 7.8 litre. Zaten az yakan BMW bulmak neredeyse imkansız.

BMW 3.18Ci Alınır Mı?

BMW, hemen her erkeğin hayalindeki otomobildir. Ancak bu arabaların temiz olanları neredeyse hiç kalmadı. Gençlerin elinde hemen hepsi çok yıprandı. Bu sebeple arıza çıkarma olasılığı da yüksek oluyor. Bence fiyatına göre çok güzel bir otomobil. Eğer bir tane E46 alacaksanız mutlaka temiz kullanılmış ve motoruyla çok kurcalanmamışını almaya özen gösterin.

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu