Cadillac Eldorado Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Amerikan otomobili olan Cadillac Eldorado nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Cadillac Eldorado kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Cadillac Eldorado, ilk olarak 1953 yılında üretilmeye başlamış ve 2002 yılında üretimi sonlandırılmıştır. Toplamda 7 farklı nesli üretilmiştir. Gerçekten tam bir Amerikan arabasıdır. Benim kullandığım ise 1993 model olanıydı. Bu yazımda size Cadillac Eldorado hakkındaki izlenimlerimi anlatacağım.

Cadillac Eldorado Nasıl Bir Araba?

Evet gerçekten çok heybetli, konforlu ve lüks bir otomobil. 1993 modelinde bile “hava yastığı, yol bilgisayarı, ABS, dijital klima, elektrikli camlar ve aynalar, elektrikli koltuklar” gibi özellikler var. 4 ileri otomatik şanzıman seçeneği mevcut. Motoru ise 4.9 STD olarak geçiyor. 8 silindirli olan bu motor 200 beygir ve 373 Nm tork güç üretiyor. Ancak gördüğüm en çok yakan otomobillerden bir tanesi. Şehir içinde 22, şehir dışında 13 litre yakıt tüketiyor. Ama şunu unutmayın Cadillac Eldorado Amerikan halkı için üretilmiş bir araba ve onlar için benzinin bir değeri yok. Bu sebeple takılmıyorlar ve hep büyük hacimli otomobillere biniyorlar.

Cadillac Eldorado Kullanıcı Yorumu

Bu canavardan bir tanesi ile biraz zaman geçirme fırsatı buldum. Gerçekten çok büyük ve geniş bir otomobil. İçerisinde konfor ve lüks adına her şey düşünülmüş. İki kapılı olan Eldorado ile Ankara caddelerinde biraz gezdim. Gaza bastığımda motorun kükremesi harika çıkıyor. Ancak çıkardığı ses kadar güçlü bir motoru yok. Şehir içi ara hızlanmaları falan V8 motora göre zayıf. Otobanda biraz basalım diye çıktım. 150 – 160 km/s hıza rahatlıkla çıktı. Yol tutuşunu ben pek beğenmedim, virajlarda arkasını çabuk salıyor. Frenleri gayet güçlü.

Cadillac Eldorado Alınır Mı?

Eğer bir otomobil koleksiyonunuz varsa ve Amerikan arabalarına da merakınız varsa, Cadillac Eldorado mutlaka olması gerekir. Gerçekten çok farklı ve cüsseli bir otomobil. Zaten fiyat olarak klasik otomobil parası istiyorlar. Arkadaşım yedek parçalarını Amerika’dan getirttiğini söyledi. Türkiye’de çoğu parçasını bulamıyormuş. Dediğim gibi özel bir merakınız varsa alabilirsiniz.

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu