Hyundai Bayon Nasıl Araba, Alınır Mı?

Hyundai Bayon nasıl araba, alınır mı sorusu, yeni bir araç satın alacak kişiler tarafından merak edilmektedir. Türkiye’de üretilen bir modeldir ve dünyaya ihraç edilmektedir. Boyut olarak ise Kano ile benzerlik gösterir.

Fakat arabadaki kombinasyonlar ve arabanın uygun fiyat seçenekleri ile satışa sunulması, diğer modeller arasında avantajlı olmasını sağlamaktadır.

Hyundai Bayon
Hyundai Bayon

1.4 hidrolik atmosferli motoru bulunan ve 6 ileri tam otomatik şanzımanlı özelliklere sahip, serinin en yeni modeli Hyundai Bayon’un bütün özellikleri detaylı bir şekilde açıklanacak olursa;

Hyundai Bayon Tasarımı

Bayon tasarımı, cesur çizgilere sahip olmaktadır. Serinin diğer araçlarına göre farklı ayrıntılara sahip olan bu araba, tasarım açısından Kano’dan gözle görülür şekilde ayrılmaktadır.

Bu arabanın gövdesi ise kalabalık kombinasyonların birleşimi ile meydana gelmiştir. İlk bakışta göz yorucu olabilir ancak zamanla alışılan bir tasarımı mevcuttur. Hyundai İ20’ye çok benzese de karakter olarak çeşitli farkları bulunur.

Ön kısmında bulunan ince farların tasarımı, uzaktan yokmuş gibi hissedilmektedir. Arka kısımda yer alan bumerang şekilli stoplar ise, oldukça şık ve kendine özgü bir tasarıma sahiptir. İki stopları birleştiren ince şerit ise, araca modern bir hava katmıştır.

Hyundai Bayon Boyutları

Bayon boyutları, platformunu paylaştığı i20 modelinden SUV yapısı nedeniyle daha uzun olmaktadır. Bu araba 140 mm daha uzun bir yapıya sahiptir. Ancak genişlik ve aks mesafesine bakıldığında, aynı ölçülere sahiptir.

1,78 metre genişliğinde, 1,50 metre yüksekliğinde ve 4.18 metre uzunluğundadır. Bu aracın bagaj kapağının altı ise, 401 litrelik bagaj hacmine sahiptir. Ayrıca arka koltukların katlanmasıyla bagaj hacmi, 1,205 litreye yükselmektedir. Özellikle bu konuda Hyundai Bayon’un, fonksiyonel bir araç olduğu ifade edilmektedir.

Hyundai Bayon İç Mekân

Bayon iç mekân tasarımında sert plastikler hâkim olmaktadır. Ayrıca iyi kalitede kumanda ve düğmelerde yer alır. Aracın ön tarafının hacmi biraz dar olmaktadır. Ancak arka tarafta ise, iki kişi rahatlıkla yolculuk edebilir. Hyundai Bayon’un kabininde yer alan saklama bölümleri, bir ailenin ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilir.

Hyundai Bayon Konfor ve Sürüş Özellikleri

Hyundai Bayon konfor ve sürüş özellikleri oldukça dikkat çekicidir. Aracın süspansiyon sistemi biraz sert olmaktadır. Bundan dolayı ülkemizdeki yollarda çukur ve virajların fazla olmasıyla da, araç içindeki yolcuların rahatsız olmasına neden olabilir.

Direksiyon sistemi, diğer Hyundai modellerine göre daha gelişmiş bir durumda olmaktadır. Ses izolasyonu ise, başarılı bir şekilde yapılmıştır. Bu aracın motor sesi oldukça sessizdir. Yani araç içinde seyahat ederken motordan herhangi bir ses duyma olanağı yoktur.

Hyundai Bayon Motor Özellikleri

Hyundai motor özellikleri iki şekilde sunulmaktadır. 1.0 üç silindirli turbo benzinli ve 1.4 dört silindirli benzinlidir. 1.0 üç silindir turbo benzinli motorun, hafif hibrit bir desteği vardır.

1.4 dört silindirli benzinli motor ise, sağlamlığı ve sorunsuz olması ile ön plana çıkmaktadır. Performans ve tüketim konusunda, kullanıcılardan olumlu yorumlar almaktadır. Bu aracın motorunun özellikleri, şehir içi kullanım için yeterli performansa sahiptir.

Hyundai Bayon Donanımı

Hyundai Bayon donanımı oldukçazengindir. Yükseklik ve derinlik ayarı olan direksiyon simidi, otomatik yanan farlar, bluetooth, ön kol dayama, hız sabitleyicisi gibi donanımlar mevcut olmaktadır.

Ayrıca bu araç, elektronik klima, kablosuz şarj alanı, akıllı anahtar, geri görüş kamerası, bilgi ve eğlence ekranı, dijital gösterge paneli ve ambiyans aydınlatması gibi özelliklere de sahiptir. Özellikle 8 inçlik ve dokunmatik özelliğe sahip bilgi ve eğlence ekranı, araç donanımında dikkat çeken özelliklerdendir.

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu