Lancia Kappa Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

İtalyan otomobil üreticisi Lancia’nın Kappa modeli nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Lancia Kappa kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Lancia, dünyanın en garip tasarımlı otomobillerini üreten markalardan bir tanesidir.  Kappa daha çok standart dizayn edilmiş Lancia modelidir.

Lancia Kappa Nasıl Bir Araba?

Lancia, Fiat grubunun üyesi bir modeldir. Aynı grubun çatısı altında Alfa Romeo gibi bir markada vardır. Lancia Kappa, Alfa Romeo 166 temel alınarak üretilmiş yani 166 platformunu kullanan bir modeldir. Orta-üst sınıf yani E segmenti kocaman bir otomobil olan Kappa’da ” ABS, hava yastığı, klima, dört cam otomatiği, elektrikli aynalar” gibi özellikler bulunmaktadır. Ülkemizde çok az sayıda da olsa bulunmaktadır. Kaputunun altında 2.0 litre hacminde 5 silindirli 155 beygir ve 186 Nm tork güç üreten motor vardır. LPG ile çok uyumlu bir motor değildir.

Lancia Kappa Kullanıcı Yorumu

Bir arkadaşım nereden bulduysa bir Lancia Kappa bulmuş ve almış. İlk gördüğümde Alfa Romeo sandım ama Lanciaymış. Zaten kardeş otomobil oldukları için birbirine çok fazla benziyorlar. İçi gayet geniş ve konforlu bir otomobil. Ayrıca iç malzemesi oldukça kaliteli. Ön göğüste falan yumuşak deri benzeri bir malzeme kullanlmış. Arka diz mesafesi çok geniş. 2.0 litrelik motor performansı harika. Şehir içinde ara hızlanmalarda güzel ivmeleniyor.  Bildiğiniz lüks otomobil. Otobanda 180 200 km hıza kadar rahatlıkla çıkabiliyor. Ayrıca yalıtımı çok başarılı olduğu için yol, rüzgar ve motor sesini içeriye hiç almıyor. 150 ile giderken önüme çıkan bir TIR nedeniyle ani fren yapmak zorunda kaldım ve Kappa kısa mesafede yavaşlayabildi. Frenlerinin gücü beni şaşkına çevirdi. Öyle bir kliması var ki sanki buzdolabının kapağından soğuk üflüyor gibi.

Lancia Kappa Alınır Mı?

Evet bu arabanın motor, mekanik ve yürüyen aksam parçaları Fiat ve Alfa Romeo ile aynı olduğundan parça sıkıntısı bulunmuyor. Sadece ne aradığınızı bilin yeter. Ancak kaporta ve plastik aksam parçaları maalesef Türkiye’de yok. İhtiyacınız olursa İtalya’dan getirtmek zorunda kalıyorsunuz. Yine de özel bir merakınız varsa alınabilir bir otomobil.

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu