Mitsubishi Space Star Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Mitsubishi Space Star Bu günün konusu. Konuyu detaylı ele alacağız ve Japon otomobil üreticisi Mitsubishi‘nin Space Star modeli nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Araç ülkemizde ilk olarak 1994 yılında satılmaya başlamış ve 1995 yılında satıştan kaldırılmıştır. Daha sonra 1999 ile 2005 yılları arasında satıldıktan sonra ara verilmiştir.

2013 yılında tekrardan satılmaya başlamış ve o günden bugüne kadar hala daha satılmaktadır. Space Star için Mitsubishi “Şehrin Yıldızı” sloganını kullanmaktadır.

Mitsubishi Space Star Nasıl Bir Araba?

B segmenti hacthback bir otomobil olan Space Star, Türkiye’de çok fazla tutulmamıştır. Mitsubishi Colt’un yerine gelmiştir ama içi onun kadar geniş bir otomobil değildir. Intense, Invite ve Comfort donanım paketleriyle satılmaktadır.

ABS, Klima, 6 hava yastığı, dört cam otomatiği ve klima gibi özellikleri vardır. Otomatik ve manuel vites seçenekleri vardır. Hatta bir ara Türkiye’nin en ucuz otomatik vitesli otomobili olarak anılıyordu. Space Star’ın motor teknik özellikleri şu şekilde

1.2 Benzinli : 80 beygir gücündeki motordur. Günümüzde satılan Space Star’ın tek motor seçeneğidir. 3 silindirlidir. Şehir içinde 6 şehir dışında 4.8 litre yakıt tüketmektedir.

1.3 Benzinli : 1999 ile 2000 yılları arasında üretilen Space Star ile satılmıştır. 4 silindirli olan bu motor 80 beygir ve 117 Nm tork güç üretmektedir.

Mitsubishi Space Star Kullanıcı Yorumu

Kız kardeşim için bir Space Star aldık ve 1 yıldır kullanıyor. Arada sırada bende kullanıyorum. Öncelikle içi gerçekten çok dar bir otomobil. Bagajı da çok küçük olduğu için bir bebek arabasını bile zar zor alıyor. Motor performansı olarak pek bir şey beklemeyin.

Şehir içinde ara hızlanmalarda falan hantal kalıyor. Ancak otomatik vitesi gerçekten çok başarılı ve sessiz. Vites geçişlerini hiç hissetmiyorsunuz. Uzun yolda 140 km/s hızdan sonra yolda gezinmelere başlıyor. Ayrıca yanınızdan büyük bir araç geçtiği zaman arabayı rüzgarı savuruyor.

Yan rüzgarlardan çok fazla etkilenen bir aerodinamik yapısı var. Space Star’ın bana göre en büyük avantajı yakıttır. Bir depo benzin alıyoruz ne zaman aldığımızı bile unutuyoruz. Ayrıca özellikleri de yeterli seviyede. Tam bir fiyat performans arabası.

Mitsubishi Space Star Alınır Mı?

Evet bu paralara alabileceğiniz en ucuz ve sorunsuz b segmenti hatchback otomobil diyebilirim. Zaten Japon sorunsuzluğu bilinen bir şey. Öyle kolay kolay arıza çıkaracak cinsten bir araba değil. Yedek parçaları sadece servislerde olduğu biraz pahalı. İkinci eli ise her Mitsubishi gibi zayıf.

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu