Dodge Avenger Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumu

Amerikan otomobil üreticisi Dodge’nin Avenger modeli nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Dodge Avenger incelemesi ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Dodge, daha çok Amerikan pazarına yönelik modeller üreten bir markadır. Avrupa ile birlikte Türkiye pazarında da çok fazla yer almamaktadır. Ancak bazı modelleri Türkiye pazarında satılmıştır. Avenger’de 2007 – 2009 yılları arasında Türkiye’de satılmış bir modeldir.

Dodge Avenger Nasıl Bir Araba?

D segmenti bir otomobil Avenger, gerçekten çok rahat bir otomobil. Ancak bu aracın Amerika’nın alt orta sınıfına yönelik üretildiğini unutmayın. ABS, ESP, TCS, 6 hava yastığı, dijital klima, elektrikli camlar ve aynalar, hız sabitleyici ve yol bilgisayarı gibi pek çok özelliği vardır. Ülkemizde 2 farklı motor seçeneği satılmıştır. Avenger’in 6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik şanzımanlı seçenekleri bulunmaktadır.

2.0 CRD : Dizel olan 4 silindirli bu motor 140 beygir ve 310 Nm tork güç üretmektedir. Gerçekten çok performanslı bir motordur. Şehir içinde 8.2, şehir dışında 5.1 litre yakıt tüketmektedir.

2.0 SXT Benzinli : 4 silindirli 16 valf olan bu motor 170 beygir ve 220 Nm tork güç üretmektedir. Gayet performanslı bir motordur. Şehir içinde 12.5, şehir dışında 7 litre yakıt tüketmektedir.

Dodge Avenger Kullanıcı Yorumu

Yaklaşık 1 yıl boyunca bu otomobillerden bir tanesini kullandım. İlk olarak içini anlatmaya başlayım. Ön göğüs ve kapı içleri gibi yerlerde orta kalite malzeme kullanılmıştır. Zaten Avenger’in Amerika’da hitap ettiği kesim belli. İçi gayet geniştir. Arka diz mesafesi 1.90 boyunda birisi için bile uzundur. Bugün bizim ülkemizde Egea ne ise Amerika içinde Avenger o kalitede bir otomobildir. Motor performansı güzel ancak otomatik şanzımanı vites geçişlerini hissettiriyor. Yol tutuşu öyle çok iyi sayılmaz. Yalıtımı da çok zayıf olduğu için motor ve yol sesini içeriye alıyor.

Dodge Avenger Alınır Mı?

Bende görüntüsüne kanıp bu arabalardan bir tanesini aldım. Bir defa yedek parçasını kesinlikle bulamıyorsunuz. Bulsanız bile dünyanın parasını istiyorlar. İkincisi ise ikinci el piyasası. Vallahi ben uygun fiyat yazmama rağmen satamadım ve 5’e aldıysam 3’e galeriye verdim. Yine de karar sizin tabiki.

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu