Fiat Egea Cross Nasıl Araba, Alınır Mı?

Fiat Egea Cross nasıl araba? Araştırması araba severlerin sık yaptığı araştırmalar arasında. Türkiye’nin öncü otomotiv şirketi olan Tofaş’ın kuruluşu 1968 yılına dayanır. Genel merkezi İstanbul’da olan Tofaş fabrikasyon üretimlerini Bursa’da gerçekleştirir. 

Fiat Egea Cross

Tofaş fabrikasında Fiat Egea kategorilerinde Sedan, Hatchback, Station Wagon ve Cross modelleri ile beraber Fiat Doblo ve Fiorino modellerinin de üretimi yapılmaktadır. Ülkemizde en çok satan modeller arasında yer alan Fiat Egea araç grubu Alman mühendisler tarafından test edilerek segmentinde en sağlam araba unvanını almıştır.

Fiat Egea Cross
Fiat Egea Cross

Tofaş Fiat uzun yıllardır otomobil sektöründe hem özel araçlarda hem de ticari araçlarda çokça satılan modellere sahiptir. Hayatı kolaylaştıran teknoloji ve konforlu araç tasarımları ile dikkat çeken Tofaş Fiat Türkiye tecrübesini İtalyan stilleri ile birleştirerek başarılı bir performans yakalamıştır. Fiat Tipo adıyla Avrupa pazarında da satışa sunulan Egea oldukça ilgi görmüştür. Hem ülkemizde hem de Avrupa’da en çok satan araçlar arasında yer alır.

Fiat Egea Cross Nasıl Araba, Alınır Mı?

Siz de Fiat Egea Cross nasıl araba, alınır mı? Diye soruyorsanız bu popüler arabayı inceleyelim. Egea Cross öncelikle ihtişamlı görünen dış tasarımı ile piyasaya ilk çıktığı andan itibaren dikkatleri üzerine çekmiştir. Cross için özel tasarlanan kaslı ön ve arka tampon gövde tipine uygun tavan tasarımları ile araca güçlü bir hava katılmıştır.

Farların altına uzanan geniş ızgara hattı ile oldukça heybetli duran Egea Cross dış görünüşü ile gösterişli bir yapı sunar. Fiat Egea tüm modellerinde iç tasarım ve oturuş alanlarında yolculara rahatlığı sunar. Dolayısı ile Cross modelinde de aynı rahatlık performansını yolculara sunmuştur. Hem ön hem de arka koltuklar geniş diz mesafesine sahiptir.

Bu durumda geniş konforlu ve rahat aile otomobilleri arasında vazgeçilmez modellerden biri olmuştur. İç kaplamada kullanılan malzemeleri oldukça kaliteli olan Cross kalitesi ile Avrupa güvencesinden de tam not almıştır. Modern kokpit tasarımı ile kullanıcılarına konforlu bir alan sunan Egea Cross’un tasarımında olumsuz bir duruma rastlanmamıştır. Bugüne dek yapılan tüm testlerden başarılı bir şekilde geçmiştir. Fiat Egea Cross’un teknik ve genel özellikleri ise şu şekildedir;

  • Fiat Egea Cross 1.4 Fire 95 HP ve 1.0 Firefly 100 HP model olmak üzere 2 adet benzinli modele sahiptir.  1.3 Multijet 95 HP ve 1.6 Multijet 130 HP modelleri ile de 2 adet dizel olarak toplamda 4 motor seçeneğine sahiptir.
  • Street, Lounge ve Urban özellikleri ile 3 farklı donanıma sahiptir.
  • 7 inçlik TFT ekrana sahip gösterge tablosu bulunmaktadır.
  • Araçta trafik İşareti Tanıma Sistemi, şerit takip sistemi, akıllı hız asistanı, kör nokta uyarı sistemi, akıllı uzun far, sürücü yorgunluk sistemi, anahtarsız çalıştırma, kör nokta uyarı sistemi ve ön park sensör sistemleri mevcuttur.

Fiat Egea Cross Yorumları

Egea Hatchback ’in makyajlı versiyonu olarak piyasa sürülen Cross SUV araç performansını sağlıyor. Tüm testlerinden başarı ile geçen Cross SUV araç modelleri arasında hem donanım ve teknik özellikleri hem de daha uygun fiyat performansı ile dikkat çeker.

Fiyat ve performans açısından oldukça avantajlı araçlar arasındadır. Yol tutuş güvencesi ve konforlu sürüşü ile hem kullanıcısını hem de diğer yolcuları mutlu eder. Egea Cross yüksek derecede bozuk ve kötü olan yollarda bile sessiz yol tutuşu ile bilinir.

Dolayısı ile Fiat Egea kendi segmentindeki ultra pahalı SUV araçlarla kafa tutulabilecek donanım ve kaliteye sahiptir. Motor seçeneklerinin bulunması ve yakıt tüketimindeki tasarrufu ile de oldukça beğenilmiştir. Bugüne kadar tüm Fiat Egea Cross kullanıcıları araçları hakkında olumlu yorumlarda ve tavsiyelerde bulunmuşlardır.

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu