Honda İntegra Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Honda’nın Coupe yani spor otomobili olan integra nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Honda İntegra inceleme, test sürüşü ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Honda’nın spor otomobillerinden bir tanesi olan İntegra, özellikle Amerika pazarında çok fazla tercih edilmiş bir modeldir. Türkiye’ye 1991-1992 yılları arasında ithal edilmiştir. Aslında satıldığı döneme göre coupe araçlar arasında hiçte fena olmayan satış rakamları yakalamışı. Bende bu arabalardan bir tanesinin sahibi oldum.

Honda İntegra Nasıl Bir Araba?

Honda’nın ürettiği otomobiller üstün teknoloji ve sağlamlığıyla dikkat çekmektedir. Ayrıca performans araçları konusunda da Dünya’nın önde gelen otomobil üreticilerinden bir tanesidir. 5 ileri manuel ve 4 ileri otomatik şanzıman seçenekleri mevcuttur. İntegra’da spor bir otomobil olup gayet performanslı herkesin ulaşabileceği bir coupe olarak karşımıza çıkmaktadır. Hidrolik direksin, klima, elektrikli camlar ve aynalar gibi temel özelliklere sahiptir. Önden çekişli aktarma sistemine sahiptir.

İlginizi çekebilir :  ” Honda Prelude Nasıl Bir Araba

Motor teknik özelliklerine değinecek olursak. Ülkemizde sadece 1.8 litrelik motorları getirilmiştir. Bu motor 142 beygir ve 172 Nm tork güç üretmektedir. LPG ile uyumlu bir motor olup şehir içinde 11, şehir dışında 6.5 litre yakıt tüketmektedir. Bu motorun birde 180 beygirlik olan versiyonları da vardır. Ancak Türkiye’ye getirilmemiştir. 3 ve 5 kapılı versiyonları mevcuttur.

Honda İntegra Arkadan Görünümü

Honda İntegra Kullanıcı Yorumu

Elimdeki parayla aynı model bir Tofaş alabilecekken ben insanların lafına bakmadan 1991 model bir Honda integra aldım. Detaylarını İntegra alınır mı başlığında aşağıda yazacağım. Öncelikle arabanın içini anlatmakla başlayalım. Ön göğüs, kapı içleri gibi yerlerde kaliteli bir malzeme kullanılmıştır. Üretiminin üstünden 30 yıldan fazla bir zaman geçmesine rağmen en ufak bir çatlama ve solma dahi yok. Koltuklarında fabrika çıkışı olarak spot koltuklara yer verilmiştir. Sert süngere sahip olduğu için pek rahat olduğu söylenemez. Altı yere yakın olduğu için kasislerden geçişlerde falan dikkatli olmakta fayda var. Benimde en çok zorlandığım konu altının yere vurması. Arka diz mesafesi çok geniş sayılmaz. Zaten bu araba daha çok iki kişinin binmesi amaçlanarak üretilmiş. Motor performansı ise harikadır. Gaza basınca sizi koltuğa yapıştırır. Otobanda çok defa 200’ü devirdiğim oldu. Yol tutuşu da o döneme göre en iyi araçlardan bir tanesidir. Arkasını kolay kolay savurmaz. Frenleri gayet güçlüdür ve İntegra’yı kısa mesafe içerisinde durdurabilir.

Honda İntegra İçi

Honda İntegra Alınır Mı?

Herkes bana almadan önce bu arabanın yedek parçalarını bulamazsın, son sahibi sen olursun gibi sözler ediyordu. Ben kimseye kulak asmayıp aldım. Yedek parçaları bulunuyor mu diye soracak olursanız, Ankara, İstanbul ve İzmir gibi şehirlerde hiç bir sıkıntı yok. Ben Ankara’da yaşıyorum ve ihtiyacım olan her parçaya rahatlıkla ulaşabiliyorum. Öyle çok sorunlu bir araba değil, ancak daha çok gençler tarafından tercih edildiği için bir çoğu hor kullanılmış. Temizini bulmak çok zor olur. Yine de temiz bir tanesini bulursanız kaçırmayın derim. Tofaş, Reno veya Lada gibi arabalara binmektense Honda İntegra çok daha mantıklı olur.

Kaynak: otobilgisi

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu