Honda Prelude Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Honda’nın Amerikan pazarı için ürettiği ancak ülkemizde de bir dönem satılmış olan modellerinden bir tanesi olan Prelude nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Honda Prelude inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Honda, Avrupa için farklı, Japonya için farklı, Amerika pazarı için daha farklı otomobiller üretmektedir. Amerikalıların büyük ve güçlü otomobiller sevdiğini bildiğinden Prelude modelini tamamen değiştirdi ve 1986 yılında spor görüntüsüne kavuşturarak satmaya başladı. Prelude’yi 1986 ile 1999 yılları arasında Türkiye’de satmıştır. Bu 13 yıl içerisinde Prelude 3 kasa değiştirmiştir.

Honda Prelude Nasıl Bir Araba?

Evet bende bir spor otomobil almak istiyordum ama çok param yoktu. Bende bir Honda Prelude aldım ve kullanıyorum. Benim aracımda “ABS, sürücü ve yolcu hava yastığı, hız sabitleyici, elektrikli aynalar ve camlar” gibi özellikler bulunmaktadır. Ülkemizde 2.0 litrelik (133 beygir) ve 2.2 VTİ (1301285) beygirlik motorlar ile satılmıştır. Bende olanı da 2.2 VTI motorlu olanı. Gerçekten çok performanslı bir motor ve çıkardığı sese hayran kalırsınız.

Honda Prelude Kullanıcı Yorumu

Elimde bir clio veya ne biliyim 301 alacak kadar param varken ben yolda dikkat çekici spor bir otomobil almak istiyordum. Öncelikle içini anlatarak başlayım. Tek kapılı spor bir otomobil olan Prelude’de gerçekten her şeyin en iyisi kullanılmıştır. Bel destekli spor koltukları vardır. Altı yere çok yakındır ve kullanırken asfalta çok yakın hissedersiniz. Motor sesi mükemmeldir. Hele gaza yüklendiğinizde egzozdan çıkan o ses insanın kendinden geçirir. Bence prelude’nin en kötü yönü önden çekişli olması. Arkadan itişli olsaydı hiç değilse arada sırada şöyle yanlardık. Otobanda hız denemesi bayılıyorum. Asfalta bir olup gidiyor resmen. Virajları sanki düz yoldaymış gibi dönüyor. Kısacası çok süper bir ucuz otomobil.

Honda Prelude Alınır Mı?

Bu arabanın yedek parçaları kolay bulunmuyor. Ben yabancı internet siteleri sayesinde getirtiyorum ama yorucu oluyor. İkinci eli ise sadece sevenleri ve bilenler arıyor. Bakarsınız bir günde satarsınız bakarsınız 2 yılda zor satarsınız.

Kaynak: otobilgisi

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu