Mercedes E 200 CDI (W211) Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Mercedes’in E segmenti otomobili olan E 200 CDI (W211 Kasa) nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Mercedes E200 CDI inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Mercedes her zaman dünyanın en kaliteli otomobillerini üreten bir marka olarak bilinir. E200 CDI’da Mercedes tarafından üretilmiş kaliteli bir otomobildir. Ülkemizde 1999 yılından 2008 yılına kadar satılmış daha sonra biraz ara verilmişi 2012 yılında tekrardan satılmaya başlamıştır.

Mercedes E 200 CDI (W211) Nasıl Bir Araba?

E segmenti bir otomobil olan E 200 CDI gerçekten hoş bir araba. Avantgarde, Classic ve Elegance donanım paketleri bulunmaktadır. Özellik olarak “ABS, ESP, ASR, hız sabitleyici, 6 hava yastığı, hız sabitleyici, koltuk ısıtma, sunroof” gibi pek çok özelliği bulunmaktadır. Deri koltuk döşemelerinin yanı sıra ön göğüs ve orta konsolda ahşap kaplama kullanılmıştır. E 200 CDI’da 122 beygir ve 270 Nm tork güç üreten 2.2 litre hacminde 4 silindirli motor bulunmaktadır. 0-‘dan 100 kilometre hıza 11.5 saniyede çıkabilmektedir ve son hızı 203 km/s olarak ölçülmüştür.

Mercedes E 200 CDI (W211) Kullanıcı Yorumu

Mercedes işte ne kadar kötü olabilir ki diyerek aldığım bir otomobil. Kalitesie diyecek hiç bir şeyim. İçerisinde her şeyin birinci sınıf kalitesi kullanılmıştır. Ön göğüs olsun, kapı içleri olsun koltuk döşemeleri olsun çok kalitelidir. İçi yayla gibi geniş bir otomobildir. Arka diz mesafesi çok uzundur. 3 kişi bile rahatlıkla yolculuk yapabilir. Frenleri çok güçlüdür ve ani frenlemelerde güzel iş çıkartıyor. Bu arabanın frenine bastığınızda zınk diye aniden duruyor. Ancak motoru için çok olumlu konuşamayacağım. Daha güçlü bir motor tercih edilebilirdi. Özellikle LPG’de acayip şekilde bayılıyor. Rampalarda sıradan bir otomobil sürüyormuş gibi çekmiyor. Tamam yol tutuşu, konforu ve kalitesi çok güzel bir araba. Ancak dediğim gibi motor olarak benden sınıfta kaldı. Ses yalıtımı çok güzeldir ve asla motor, yol ve rüzgar sesini içeriye almaz. Uzun yolda altı yere daha çok iner ve yola yapışıyor. Ne sert virajlara yüksek hızlarla girdim arkasını en ufak bir savurma belirtisi bile vermedi.

Mercedes E 200 CDI (W211) Alınır Mı?

Mercedes kalitesi her zaman üstündür. Eğer çok yüksek performanslar beklemiyorsanız bence alınabilir. Ancak dediğim gibi motor performansı çok iyi değildir. Yedek parçaları kolay bulunabilir. İkinci el piyasası ise çok hızlı değildir.

Kaynak: otobilgisi

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu