Suzuki Liana Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Japon otomobil üreticisi Suzuki’nin Liana modeli nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Suzuki Liana inceleme, test sürüşü ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Suzuki genelde küçük otomobiller üretmesiyle bilinen bir markadır. Liana ise orta sınıfta yani c segmenti aile otomobilidir. Liana yollarda öyle kolay kolay görebileceğiniz bir otomobil değildir. Çünkü Suzuki ülkemizde hiçbir zaman öyle çok fazla satılmış bir marka değildir. Liana’da bunlardan bir tanesidir ve çok fazla tutulmamıştır. Ülkemizde 2001-2003 yılları arasında satılmıştır. Ancak daha çok 2002 model Liana görürsünüz.

İlginizi çekebilir : ” Suzuki Baleno Nasıl Bir Araba?

Suzuki Liana Nasıl Bir Araba?

Japon otomobillerinde dijitallik çok fazla rastlanmayan bir şeydir. Ancak Liana bunlardan ayrılan bir otomobildir. Liana’nın gösterge paneli tamamıyla dijital olarak üretilmiştir. Bu o zamanlara göre çok arabada görülmeyecek bir özelliktir. Liana, GLX donanım paketiyle satılmış olup, “ABS, sürücü ve yolcu hava yastığı, klima, dört cam otomatiği ve elektrikli aynalar” gibi özelliklere sahiptir. 5 ileri manuel ve 4 ileri otomatik şanzıman seçenekleri vardır. Motor teknik özelliği ise; 1.6 litre hacimli motoru 106 beygir ve 144 Nm tork güç üretmektedir. Çok sağlam ve uzun ömürlü bir motordur. LPG ile tam uyumlu olup şehir içinde 8.8, şehir dışında 5 litre yakıt tüketmektedir.

Suzuki Liana Arka ve Yandan Görünüşü

Suzuki Liana Kullanıcı Yorumu

Elimde çok param yoktu ancak ben kaliteli bir otomobil alabilme peşindeydim. Suzuki’nin Japon markası olması sebebiyle sağlamlığına güveniyordum ve 2002 model bir Liana aldım. 5 yıldır kullanıyorum ve bir sıkıntı yaşamadım. Anlatmaya ilk olarak içinden başlayacak ön göğüs ve kapı içleri gibi yerlerde sert plastik malzeme kullanılmış. Kaliteli bir malzeme olduğundan çatlama ve solma gibi şeyler asla olmuyor. İç genişliği 4 kişilik bir aile için oldukça yeterlidir. Arka diz mesafesi oldukça güzel, tavan yüksekliği ferah bir otomobildir. Motor performansı ise kendine hayran bırakıyor. Çok seri ve atik bir motoru var. Ara hızlanmalarda güzel iş çıkartıyor. Örneğin bir yokuşta durdunuz, kalkmak için gaza bastığınızda gitmem demiyor ve güzel ivmeleniyor. Bir kaç defa otobanda yüksek hız testi yaptım ve zorlanmadan 170 – 180 km/s hıza kadar çıktı. Aslında bassam daha fazla yapardı ama yol tutuşuna çok güvenemedim. Çünkü yerden yüksek bir otomobil olduğundan yan rüzgarlardan fazlaca etkileniyor. Yolda giderken motor sesini 3 bin devirden sonra içine almaya başlıyor. Onun dışında ses yalıtımı gayet başarılı bir otomobildir.

Suzuki Liana İçi

Suzuki Liana Alınır Mı?

Evet Japon otomobilleri sorunsuzlukları ile bilinen araçlardır. Liana’da gerçekten çok sorunsuz bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor. Yedek parçaları bulunuyor mu diye çok soran oluyor. Bakım harici öyle sorun çıkartmadı ama ne aradıysam hepsini kolaylıkla bulabildim. Kaporta ve plastik aksam gibi aksesuar parçaları biraz pahalı. İkinci el piyasası zayıf ama bu onun ucuz bir otomobil olmasını sağlıyor. Bu araba Tofaş’tan bir tık fazla paraya satılan bir otomobil.

Kaynak: otobilgisi

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu