Alfa Romeo 33 Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları 2022

Alfa Romeo 33 Nasıl Araba Denediniz mi? Sürüş tecrübeleriniz iyi yöndemi? Bu gün İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo’nun 33 modeli nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt vereceğiz. Ayrıca Alfa Romeo 33 kullanıcı yorumuda bu makalede yer alacak.

Fiat ile aynı çatı altında bulunan Alfa Romeo’nun her zaman dünyanın en iyi tasarımlı otomobillerini ürettiği var sayılmıştır. Alfa Romeo 33’te zamanına göre tasarımı en iyi otomobillerden bir tanesidir. Aslında 80’li yıllarda üretilmeye başlamıştır. Ancak Türkiye’de 1990 ve 1994 yıllarında satılmıştır.

Alfa Romeo 33 Nasıl Araba?

Alfa Romeo 33, sedan ve hatchback karışımı bir otomobildir. Donanım olarak “hidrolik direksiyon, ön iki cam otomatiği ve klima” gibi özellikler vardır. Tabi bu donanımlar o zamanlar opsiyonel olarak sunulduğu için hepsinde bulmanız mümkün değildir.

Spor görüntüsüyle gayet hoş bir arabadır. Alfa Romeo 33’ün enjeksiyonlu iki motor seçeneği vardır. Bunlardan ilki 1.5 litre hacimli 94 beygir ve 134 Nm tork güç üretendir. İkinci ise 1.7 litre hacimli 132 beygir ve 152 Nm tork güç üretmektedir. Eğer alacaksanız 1.7 motorlu olanını almanızı tavsiye ederim.

Alfa Romeo 33 Kullanıcı Yorumu

C segmenti bir otomobil olan 33, tam bir spor arabadır. Kaputunun altındaki meşhur boxer motor harika işler çıkarıyor. 1.7 litrelik motorunun şehir içi hızlanması yokuşlarda ivmelenmesi harika. İçerisinde kaliteli malzeme kullanılmıştır.

Ön göğüs ve kapı içlerinde yumuşak deri benzeri bir kaplama vardır. Ön tarafının genişliği güzeldir. Ancak arka diz mesafesi biraz dardır. Frenleri gayet başarılır.

Eğer kliması çalışıyorsa güzel soğutur. Çok atik bir araba olduğu için kalkışlarda hemen öne atılıyor. Yol tutuşu ortalama seviyede. Virajlara hızlı girerseniz arkasını savurmaya çok meyilli.

Alfa Romeo 33 Alınır Mı?

Parasına göre bakıldığı zaman gerçekten güzel otomobil. Ancak yedek parçalarını bulmak çok zor. Bayiler bu arabalardan çok fazla olmadığı için elinde tutmuyorlar.

O yüzden her parçasını hurdacılarda aramak zorunda kalıyorsunuz. Onlarda piyasada parçası olmadığını bildikleri için çok yüksek fiyat istiyorlar.

İkinci el piyasası yok denecek kadar azdır. Son sahibi olursunuz denilecek türden arabadır. Bana soracak olursanız, Alfa Romeo 33’e özel bir merakınız yoksa macera aramaya gerek yoktur.

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu