Lancia Thesis Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

İtalyanların Premium otomobil üreticisi markası olan Lancia’nın çok özel bir modeli olan Thesis nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Lancia Thesis inceleme, test sürüşü ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Lancia, Fiat grubunun Premium otomobiller üreten markasıdır. Ülkemizde her ne kadar çok tutulan bir marka olmasa da özellikle İtalya’da makam aracı olarak genelde Lancia tercih edilmektedir. Thesis’de e segmenti bir Lancia modelidir. 2002 – 2007  yılları arasında üretilmiş olup ülkemizde çok az sayıda satılmaktadır.

İlginizi çekebilir :  ” Lancia Theme Nasıl Bir Araba?

Lancia Thesis Nasıl Bir Araba?

Thesis, e segmenti premium bir otomobildir. Gerçekten çok farklı bir tasarıma sahip otomobildir. Önden görünümü olsun arka stop farlarının tasarımı olsun Dünyada ki diğer hiçbir arabaya benzememektedir. Thesis donanım olarak çok özellikli bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor. “ABS, ESP, dört bölgeli dijital klima, hız sabitleyici, deri koltuklar, çift renkli göğüs, elektrikli ve ısıtmalı koltuklar” gibi pek çok özelliği bünyesinde barındırmaktadır. 2.0. 20V Turbo (185 beygir), 2.4 20V (170 beygir), 2.4 JTD (150 ve 175 beygir) ve 3.0 V6 (215 beygir) motor seçenkleri vardır. Thesis’de manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri vardır.

Lancia Thesis Arkadan Görünüşü

Lancia Thesis Kullanıcı Yorumu

Bir arkadaşımın araba koleksiyonunda bulunan Thesis ile geçtiğimiz hafta sonu biraz zaman geçirme fırsatı buldum. Gerçekten daha dışardan bile çok farklı bir otomobil olduğunu gösteriyor. Ön far tasarımı sanki 50’li yıllardan çıkıp gelmiş gibi duruyor. Koltuklarında kullanılan kırmızı deri döşeme çok güzel bir görüntü katıyor. İçerisinde kullanılan malzeme kalitesi gerçekten çok güzel. Marka ismi vermeyim ama benim diyen çoğu Alman otomobilinden bile daha kaliteli bir işçilik ve malzeme kullanılmıştır. Motor performansı çok harika. Şehir içi ara hızlanmalarda gayet güzel ivmeleniyor. Araba çalışırken içine asla en ufak bir ses almıyor. Yolda giderken insanlar dönüp bir daha Thesis’e bakıyor. Hatta bu arabanın markası ne diye soranlar bile oluyor.

Lancia Thesis İçi

Lancia Thesis Alınır Mı?

Evet bu arabadan ülkemizde 15-20 tane kadar satılmıştır. Onlarda zaten koleksiyoncuların elinde. Eğer özel bir merakınız varsa ve farklı olmak istiyorsanız tam size göre bir otomobil. Motor, yürüyen ve mekanik aksam parçaları Fiat grubunun diğer otomobilleriyle uyumlu olduğu için kolaylıkla bulunabiliyor. Ancak dediğim gibi günlük kullanımlar için uygun bir araba değil. Bunun sebebi olası bir kazada kaporta aksam parçalarının gelmesini İtalya’dan beklemeniz gerekecektir.

Kaynak: otobilgisi

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu