Alfa Romeo Brera Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Alfa Romeo’nun belki de tasarladığı en güzel otomobil olan Brera nasıl bir araba, alınır mı sorusuna yanıt arayacağız. Ayrıca Alfa Romeo Brera kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Bir çok kişi böyle bir otomobil modeli olduğunun farkında bile değildir. Öyle bir otomobil hayal edin ki, son üretiminin üstünden 10 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen yolda görüldüğü zaman Alfa Romeo yeni araba çıkarmış hissi uyandırsın.

Evet Alfa Romeo Brera modelinden bahsediyorum. Bana göre otomobil tarihinin tasarım olarak en ileri arabasıdır. Bugün 2006 modelini kullandım ve ilk gördüğümde bende acaba bu araba 2021 model mi diye düşündüm. Alfa Romeo 159 modelinde görülen sivri burun ve sinirli duruş bu arabada da mevcut. Hatchback bir otomobil olan Brera gerçekten çok hoş, güzel ve asi bir tasarıma sahip. Hani ruhu olan otomobil derler ya bu araba için bunu söyleyebiliriz. Brera 2005 – 2010 yılları arasında üretilmiş ama hak ettiği değeri bulamamış bir otomobildir.

Alfa Romeo Brera Nasıl Bir Araba?

Bence o gerçekten süper bir otomobil. Onu sıradan arabalarla kıyaslamak olmaz. Tasarım olarak jantlarından tavanına kadar çok farklıdır. Benim kullandığımda sky window (cam tavan) bulunmaktaydı. Brera 3 kapılı coupe bir otomobildir. Gerçeken arabayı sürerken çok farklı hissediyorsunuz. Ülkemizde 2.2 ve 3.2 litrelik motor seçeneleri ile satılmıştır.

2.2 Benzinli : 4 silindirli olan bu motor 185 beygir ve 230 Nm tork güç üretmektedir. Twin Spark teknolojisinin ulaştığı son noktalardan bir tanesidir. 0-100 km/s hızlanması fabrika verilerine göre 8.6 saniyedir.

3.2 V6 Benzinli : 6 silindirli bir canavar olan bu motor 260 beygir ve 322 Nm tork güç üretmektedir. Maksimum hızı 250 km/saat olarak ölçülmüştür. Ayrıca bu motora sahip bir Brera 0’dan 100 km hıza 7 saniyede çıkabiliyor.

Brera’nın Q4 adı altında dört çeker aktarma sistemi de bulunmaktadır.

Alfa Romeo Brera Arkadan görünüşü

Alfa Romeo Brera Kullanıcı Yorumu

Bugün bir arkadaşımın sayesinden bu otomobillerden bir tanesini kullandım. Dış tasarım olarak gerçekten harika bir görüntüye sahip. Ancak içi ortalamanın biraz üzerinde. Daha kaliteli olabilirdi diye düşünüyorum. 3.2 litrelik motorunun homurtusu harika. Gaza yüklendiğim anda beni koltuğa yapıştırdı. Bir AVM’ye girdim ve iki kişi bu araba ne diye sordu. Eğer ilgi çekmek istiyorsanız tam size göre bir otomobil. Otobanda ve yüksek hızlarda yol tutuşu gayet güzel. Ben 220 km/s hıza kadar çıktım ve dahada çıkardı. Yüksek devirlerde Brera resmen daha fazla şahlanıyor. Elektrikli koltukları olsun ses sistemi olsun kaliteli bir otomobil olduğunun göstergesi. 2006 model olmasına rağmen küçük bir multimedya ekranı mevcut. Ön göğüsün orta kısımlarında ve orta konsolda alüminyum benzeri metal bir kaplama çok güzel duruyor.

Alfa Romeo Brera İçi

Alfa Romeo Brera Alınır Mı?

Buraya kadar hep iyi yönlerinden bahsettim. Ancak fiyatına baktığınız zaman bence çok pahalı. Bu paralara çok daha sportif bir otomobil alabilirsiniz. Brera kötü bir araba demiyorum ama parası bence çok pahalı. Yine de alıp almamak size kalmış.

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu