Hyundai Trajet Nasıl Araba, Alınır Mı? inceleme ve Kullanıcı Yorumları

Hyundai’nin minivan modeli olan Trajet nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Hyundai Trajet incelemesi ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Hyundai çok yönlü bir markadır. Neredeyse tüm motorlu araçlarda üretimi vardır. Ülkemize sadece otomobil ve hafif kamyonet tarzı araçları gelmektedir. Trajet, Hyundai’nin MPV sınıfındaki 7 kişilik otomobilidir. Her ne kadar 2000 – 2008 yılları arasında üretilmiş olsa da ülkemizde 2000 ve 2003 yılları arasında satılmıştır.

Hyundai Trajet Nasıl Bir Araba?

Aslında Trajet’e otomobil yerine minibüs desek olur. Genelde 7 kişilik olarak bilinse de bazı versiyonları 9 kişiliktir.  Ön tarafta şoför dahil 3 kişilik yer vardır. GLS donanım paketiyle satılmış olup “ABS, sürücü hava yastığı, klima, elektrikli aynalar” gibi özellikleri bulunmaktadır. Trajet iki farklı motor seçeneği ile satılmıştır.

2.0 CRDi : En çok bu motorlu olanları satılmıştır. 113 beygir ve 235 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 9.6, şehir dışında 6 litre yakıt tüketmektedir. Gayet performanslı bir motordur.

2.0 Benzinli : Çok fazla satılmasa da gayet sağlam ve performanslı bir motordur. 136 beygir ve 183 Nm tork güç üretmektedir. LPG ile tam uyumlu bir motordur. Şehir içinde 13 şehir dışında 7.5 litre yakıt tüketmektedir.

Hyundai Trajet’te 5 ileri manuel ve 4 ileri otomatik şanzıman seçenekleri mevcuttur.

Hyundai Trajet Kullanıcı Yorumu

Kalabalık bir aile olmam sebebiyle çok düşük bir fiyata 2003 model bir Hyundai Trajet aldım. Bu araba ruhsatta otomobil olarak geçiyor ama bildiğiniz minibüs. O kadar geniş bir içi var ki biraz zorlasanız 10 kişi bile rahatlıkla sığabilir. Dizel motoru zaten oldukça sağlam bir motordur. Performansı da güzeldir. Arabada 6 kişi varken bile şehir içinde ara hızlanmalarda güzel performans sergiliyor. Yokuşlarda ivmelenmesi gayet güzel. Çok defa uzun yola gittim ve bir sorun yaşamadım. 6  kişilik olan ailemle rahat rahat tatile gidip geliyoruz.

Hyundai Trajet Alınır Mı?

Trajet gerçekten çok mükemmel bir araba. Benim gibi geniş aileler için hem ucuz hem de sağlam bir araba. Motor, mekanik ve yürüyen aksam parçaların bulmakta hiç zorlanmıyorum. Çünkü Hyundai’nin diğer pek çok otomobiliyle uyumlu parçalara sahip. İkinci el piyasası çok zayıf ama ben bunu bilerek aldım. Zaten bu paralara nasıl böyle kaliteli bir otomobil alabilirdim ki?

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir Yorum

  1. Arkadaşlar herkese hayırlı sabahlar trjet ile ilgili olarak yedek parça sorun oluyormu tedariği nedir teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu