Audi A3 Cabrio Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumu

Audi A3’in Cabrio modeli nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Audi A3 Cabrio kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Audi A3 Türkiye ve Dünya’da çok tutulan bir modeldir. Audi’de bu başarıyı sürdürebilmek amacıyla 2008 yılında Cabrio modelini piyasaya sürdü. 2020 yılında ise Cabrio satışlarını durdurdu.

Audi A3 Cabrio Nasıl Bir Araba?

A3 Cabrio, c segmenti açılır tavanlı bir otomobildir. Tavanının açılma hızı 18 saniyedir. Donanım olarak bildiğimiz A3 ile aynı özelliklere sahiptir. Ambiente, Ambition, Attraction, Design Line, Sport Line (S-Line), Design ve Sport  donanım paketleri vardır. ABS, ESP, 6 hava yastığı, dijital klima, ön göğüs içine inip çıkan multimedya ekranı gibi özellikler vardır. Açılır tavan bagaja katlandığı için bagaj hacmi çok azdır. 6 ileri manuel ve 7 ileri S-tronic yarı otomatik şanzımanlı vites seçenekleri mevcuttur. 2 kapılı olan A3 cabrio, çok fazla tutulmayan bir arabadır. Motor teknik özellikleri ise şu şekilde,

35 TFSI : 2020 yılında satılmaya başlamış motordur. 150 beygir ve 250 Nm tork güç üretmektedir. 0-100 hızlanması 9 saniyedir. Şehir içinde 6.5, şehir dışında 4.5 litre yakıt tüketmektedir.

1.2 TFSI : Çok fazla satılmamış ve tutulmamış bir motordur. 105 beygir ve 175 Nm tork güç üretmektedir. A3 Cabrio’nun kasası zayıf kalmaktadır.

1.4 TFSI : 2015 – 2016 yılları arasında satılan A3 Cabrio modellerinde yer almıştır. En çok tutulan motor seçeneğidir. 150 beygir ve 250 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 6, şehir dışında 4.5 litre yakıt tüketmektedir.

1.5 TFSI : 2017 – 2018 model A3 Cabrio ile gelmiş motordur. 150 beygir ve 250 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 6, şehir dışında 4.3 litre yakıt tüketimi vardır. Çok fazla tutulmayan motor seçeneğidir. Zaten Audi’de bunun farkında olduğu için sadece 1 yıl sonra bu motorları kaldırmıştır.

1.6 Atmosferik : Bu motora sahip A3 Cabrio’ya LPG takanını bile gördüm. Volkswagen ve Audi modellerinde kullanılan eski teknoloji motordur. 102 beygir ve 148 Nm tork güç üretmektedir. 2008 -2010 yılları arasında satılmıştır. Şehir içinde 9.5, şehir dışında 5.5 litre yakıt tüketimi vardır.

1.8 TFSI : 2008 -2011 yılları arasında satılan A3 Cabriolarda vardır. 160 beygir ve 250 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 11, şehir dışında 6 litre yakıt tüketimi vardır.

Audi A3 Cabrio Kullanıcı Yorumu

Yaklaşık bir yıldan bu yana bir A3 Cabrio kullanıyorum. İşin içinde Audi olduğu için aldım. Gerçekten çok havalı bir otomobil. Yaz aylarında tavanı açıp gezerken çok güzel oluyor. Kışın yağmurlarda ise tavan su kaçırmıyor. Ancak tırnakları çok narin olduğu için kırılabiliyor. Tentesi kaliteli bir malzemeden yapılmıştır. Bu araba bildiğimiz Audi a3’ün  açılır tavanlısı olduğu için performans hakkında bir şey yazmayacağım. Arka diz mesafesi çok dar değildir. ama tavan kapalı iken üstten biraz basık oluyor. Bu da arka tarafta oturanların kafasının tavan kenarlarına değmesine neden oluyor.

Audi A3 Cabrio Alınır Mı?

Eğer üstü açılır tavan bir otomobil arıyorsanız A3 Cabrio güzel bir araba. Hem premium sınıf hem de arkasında Audi kalitesi var.

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu