Bentley Flying Spur Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Dünyanın en lük otomobil üreticisi olarak kabul edilen Bentley’in F segmenti otomobili olan Flying Spur nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Flying Spur inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Bentley, dünyanın en lüks otomobillerini üreten İngiliz markasıdır. Tüm modellerinde konfor ve lüksün en üst noktasını taşımaktadır. Daha önce hiç akla gelmeyecek özelliklere sahip bir otomobil markasıdır. Bunun için İngiliz Kraliyet ailesinin makam aracı olarak kullandığı Flying Spur, ilk olarak 2013 yılında üretilmeye başlamış ve günümüzde halen daha üretilmektedir. Türkiye’ye de sipariş üzerine getirilmektedir.

Bentley Flying Spur Nasıl Bir Araba?

Öyle trafikte giderken kolay kolay görebileceğiniz bir otomobil değil. Malum ilan sitesinde bile çok az sayıda bulunmaktadır. Burada tek tek özelliklerini saymayacağım ama lüks ve konforun bir araya geldiği Flying Spur, gerçekten çok güzel bir araba. Her tarafından bulunan düğmeler yardımıyla her şeyi elektrikli olarak ayarlayabiliyorsunuz. Örneğin elektrikli koltukları bırakın öne arkaya, sağa sola bile gidiyor. Arka koltuğunda oturanlar rahat etsin diye koltuk ısıtma var ve ayakları kaldırıp yolcuyu yatar halde istirahat ettirmeye yarayan bir buton bile var. Flying Spur, dört çeker bir otomobildir. Flying Spur’da iki farklı motor seçeneği vardır.

4.0 Benzinli : V8 motor 550 beygir ve 700 Nm tork güç üretmektedir. Süper performanslı bir motordur. İnternette 300 km/s hızın üstüne çıktığı pek çok video vardır. Yakıt tüketimi ise şehir içinde 20, şehir dışında 13.5 litredir.

6.0 V12 : 12 silindirli hayvani bir motordur. 635 beygir ve 900 Nm tork güç üretmektedir. Bu kadar güçlü bir motora sahip otomobil dünya üzerinde bir elin parmaklarını geçmez. 400 km hıza rahatlıkla çıkabiliyor.

Bentley Flying Spur Kullanıcı Yorumu

Bizim galeriye geldiği için bir kaç defa kullanma fırsatı buldum. Gerçekten o kadar arabaya binmişimdir, bu çok farklı. İki tane c segmenti otomobilin sığacağı yere tek başına zor sığıyor. İçerisinde lüks adına her şeye yer verilmiş. O göğüste ve orta konsolda kullanılan ahşap kaplama muhteşem. Motor performansı ise süper, gaza azıcık yüklenseniz bile sizi koltuğa yapıştırıyor. Ben kullandığımda yaz ayıydı bakalım kliması nasıl diye açtım ve resmen buz üfürüyordu. Kendi kendime eğer bu klimaysa diğer arabalarınki ne diye düşündüm.

Bentley Flying Spur Alınır Mı?

Vallahi bunu alacak kadar zengin olsam kesinlikle Mercedes’in yerine bunu tercih ederdim. Hayatımda gördüğüm ve içine bindiğim en lüks otomobil.

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu