Chrysler 300 C Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Amerikan otomobil üreticisi Chrysler’in devasa modeli olan 300 C nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Chyrsler 300 C inceleme, test sürüşü ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Amerikalılar her zaman büyük ve cüsseli otomobilleri sevmiştir. Chyrsler 300 C’de tam Amerikalıların seveceği tipte bir otomobildir. Güçlü motoru ve iri boyutlarıyla göze tank gibi görünmektedir. 300 C, ülkemizde ilk olarak 2005 yılında satılmaya başlamış ve 2012 yılına kadar satışına devam edilmiştir. Chrysler ile Fiat birleştikten sonra Lancia Thema modeli Chrysler 300 C’nin ikiz kardeşidir.

Chrysler 300 C Nasıl Bir Araba?

300 C gerçekten çok büyük bir otomobildir. Tasarım olarak köşeli hatlara sahiptir. E segmenti yani lüks sınıfta yer almaktadır. Arkadan itişli olan 300 C’de ABS, ESP, ASR, yokuş kalkış desteği, 10 hava yastığı, çift yönlü dijital klima, hız sabitleyici, ahşap direksiyon, geri görüş kamerası, yol bilgisayar, far ve yağmur sensörü gibi özellikleri bulunmaktadır.

2.7 V6 Benzinli : 6 silindirli olan bu motor 181 beygir ve 258 Nm tork güç üretmektedir. LPG ile uyumlu bir motordur. Şehir içinde 15.1, şehir dışında 8.0 litre yakıt tüketmektedir.

3.0 CRD : Üretilmiş en güçlü dizel motorlardan bir tanesidir. 218 beygir ve 510 Nm tork güç üretmektedir. Çok sağlam ve performanslı bir motordur. Şehir içinde 10.8, şehir dışında 6.6 litre yakıt tüketmektedir. En çok tutulan motor seçeneğidir.

İlginizi çekebilir : ” Chyrsler Neon Nasıl Bir Araba?

3.5 V6 : Çok tutulmayan motor seçeneğidir. 253 beygir ve 340 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 15.8, şehir dışında 9 litre yakıt tüketmektedir.

5.7 V8 Benzinli : Bir otomobilde bu kadar güçlü motor neden olur anlamış değilim ama yapmışlar işte. 8 silindirli olan bu motor 340 beygir ve 525 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 15.9, şehir dışında 10.5 litre yakıt tüketmektedir.

6.1 SRT : Çok güçlü bir benzinli motordur. Dünya’da bir otomobil üzerinde kullanılmış en güçlü ve büyük motorlardan bir tanesidir. 425 beygir ve 569 Nm tork gibi hayvani güç üretmektedir. Şehir içinde 17, şehir dışında 12.5 litre yakıt tüketmektedir.

Chrysler 300 C Kullanıcı Yorumu

3.0 dizel olanlarından bir tanesini kullanmak fırsatı buldum. İlk olarak anlatmaya içinden başlayacak olursak gerçekten çok büyük ve kaliteli bir iç mekana sahiptir. Ahşap direksiyon simidi, orta konsol ve torpido kaplaması çok lüks bir görüntü sağlıyor. Koltuklarında kullanılan deri kalitesi çok güzel. Öyle soyulma gibi şeyler olmuyor. Arka diz mesafesi oldukça geniştir. Makam arabası olarak rahatlıkla kullanılabilir. Motor performansı çok güzeldir. Kocaman bir araba olmasına rağmen güzel ivmeleniyor. Arabanın güven hissi üst düzey. Kullanırken sanki bir zırhlı arabanın içindeymişsiniz gibi his veriyor. Frenleri gayet güzeldir ve kısa mesafede durdurabilir. Uzun yolda ve yüksek hızlarda yola resmen yapışıyor. 200 km/s hıza kadar hiç zorlanmadan rahatlıkla çıkabiliyor.

Chrysler 300 C Alınır Mı?

Rakiplerine göre çok daha ucuz bir otomobildir. Kesinlikle premium bir arabadır ve kullanış zevkinin Mercedes veya ne biliyim bir Volvo’da aşağı kalır yanı yok. Fiyatları ise rakiplerinin neredeyse yarı parasına. Kesinlikle yedek parça sorunu bulunmuyor. İkinci el piyasası hızlı olmasa da sevenleri olan bir otomobil olduğundan satılmayacak araba değildir.

Kaynak : otobilgisi

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu