Peugeot 607 Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Peugeot’un lüks modeli olan 607, nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Peugeot 607 inceleme, test sürüşü ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Mercedes, BMW, Audi ve Volvo gibi premium sınıf arabalara rakip olarak çıkarttığı model olan 607 ilk olarak 2001 yılında satışa başlamış ve 2009 yılında üretimi durdurulmuştur. Özellikle donanım ve lüks olarak ön plana çıkmaktadır.

Peugeot 607 Nasıl Bir Araba?

Mercedes e serisi, BMW 5 serisi gibi arabalara rakip olarak çıkan Peugeot 607 donanım olarak ön plana çıkmaktadır. Aslında onda yer alan özellikler yeni bir icat değildi. Ancak Peugeot’tan böyle bir lüks beklenmediği için büyük yankı uyandırmıştır. Executive, Standart, Ivoire ve Titanium donanım paketleri bulunmaktadır.

Peugeot 607’nin özellikleri hakkında biraz bilgi vermek istiyorum ki beni de almakta kendine çeken bu donanım yüksekliğiydi. “ABS, sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları, cam tavan, sunroof, çift yönlü dijital klima, hız sabitleyici, yol bilgisayarı, kumandadan açılıp kapatılabilen bagaj kapağı, elektrikli, ısıtmalı ve hafızalı koltukları, deri döşeme ve pek çok uyarı sistemleri” gibi özellikleri bulunmaktadır. Bu gibi özelliklerde genelde Mercedes’lerde bulunurdu. Ancak Peugeot’ta görünce ve fiyatına da bakında 607’nin az para ile çok şey sunduğunu görebilirsiniz. Motor teknik özellikleri ise şu şekilde;

2.2 16V Benzinli : Ülkemizde en çok satılan motor seçeneğidir. 158 beygir ve 217 Nm tork güç üretmektedir. 4 silindirli olan bu motor şehir içinde 13.5, şehir dışında 7.5 litre yakıt tüketmektedir.

İlginizi çekebilir : ” Peugeot 607 Nasıl Araba?

2.7 HDi V6 Dizel : Zamanına göre en güçlü dizel motorlardan bir tanesidir. 205 beygir ve 440 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 11.6, şehir dışında 6.6 litre yakıt tüketmektedir.

3.0 V6 Silindirli : 3.0 V6 Benzinli : En performanslı motor seçeneğidir. İlla bir Peugeot 607 alacağım derseniz bu motora sahip olanını almanızı tavsiye ederim. Şehir içinde 13.9, şehir dışında 7.5 litre yakıt tüketmektedir.

Peugeot 607 Kullanıcı Yorumu

Aslında donanımlı Mercedes hayranı birisiyim ama onu alacak kadar param yoktu. Bende en az onun kadar donanım sahibi olduğum bir Peugeot 607 aldım. Bu arabayı almadan önce Fransa Cumhurbaşkanının makam arabası olarak kullanması beni kendine çekmişti. Neyse efendim elimdeki para ile aslında b segmenti bir Albea, clio falanda alabilirdim. Ama ben dediğim ki benim bineceğim araba kendini gösterecek. 2005 model bir 3.0 litre motor hacimli 607 aldım. 6 kadar bende durdu. Bende durdu diyorum çünkü keyifle şöyle bir binmek nasip olmadı. Bunun nedenini aşağıda açıklayacağım. Neyse öncelikle size iyi yönlerini anlatıyım. Gerçekten çok kaliteli bir iç mekana sahiptir. Ön göğüs, kapı içi ve koltuklarında deri kaplama kullanılmıştır. İç hacmi muhteşem genişliktedir. Arka koltukları zaten makam arabası olarak kullanıldığı için çok geniş diz mesafesine sahiptir. Motor performansı güzeldir. Yolda 230-240’a kadar çıkabiliyor. Otobanda yola yapışıyor süzülüyor. Kocaman bir kasası olmasına rağmen frenleri çok güçlüdür ve kısa mesafe içerisinde arabayı durdurabiliyor.

Peugeot 607 Alınır Mı?

Evet kullanıcı yorumundan çok bahsetmedim çünkü kalitesi tartışılmaz bir araba. Herkes Peugeot’un ne kadar sorunlu bir araba olduğunu bilir. Özellikle elektrik aksamı çok fazla arıza çıkartıyor. Hani o saymakla bitmeyen özellikleri var ya. İşte o özelliklerin hepsi birer gün arayla arıza çıkartıyor. Ben bu arabayı tamir ettirmek için kredi çekmek zorunda kaldım yine işin içinden çıkamadım. Sonunda zamanında Fransa’da yaşamış bir amca geldi aldı gitti. Motoru güçlü olmasına rağmen sürekli bir mekanik arıza veriyor. Benden size bir dost tavsiyesi parasına aldanarak kesinlikle yanaşmayın. Bunun tamirine harcadığım parayla bir araba daha alırdım. Resmen servet yiyor tamiri.

Kaynak: otobilgisi

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu