Buji Kablosu Ne Kadara Değişir? Buji Kablosu Fiyatları ve Değişim Ücreti

Buji kablosu değişimi ne kadar tutar? Buji kablosu fiyatları ne kadar? Buji kablosu değiştirmek için işçilik ücreti ne kadar? Kısaca buji kablosu değiştirme maliyeti hakkında bilgi vereceğiz.

Buji kablosu bir otomobilin ateşleme sisteminin en önemli parçalarından bir tanesidir. Distribütörden aldığı yüksek voltajlı elektriği bujilere aktarmakla görevli güçlü bir kablodur. buji kablosunun içinde bakır teller bulunmaktadır.

Buji Kablosu Nasıl Değiştirilir?

buji kablosunu kendinizde kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Kabloların uzunluğu birbirinden farklıdır. Distribütöre en uzak bujinin ki en uzun, en yakının ki ise en kısa kablodur. Ortada ise topraklama kablosu bulunur. Sizde hiç bir alete ihtiyacınız kalmadan kendiniz evde buji kablosunu değiştirebilirsiniz. Ancak bir ustadan yardım almanız anlayan birine değiştirtmeniz olası sorunların önüne geçecektir. Bu sebeple bir ustaya gitmenizde fayda var.

İlginizi Çekebilir? Buji Kablosu Ne İşe Yarar? Arıza Belirtileri ve Nedenleri

Buji Kablosu Fiyatları ve Değişim Ücreti

Buji kablosunu sanayide 20 liraya değiştiriyorlar. Ancak değiştirmeden önce ustadan mutlaka fiyat alın. Bazı ustalar iş bittiği zaman yüksek fiyat isterler. Buji kablosu değişimi için 50 liradan fazla işçilik ücreti vermeyin. Bazı ustaların dini imanı para olduğu için mutlaka önceden fiyat alın.

Buji Kablosu Fiyatları

Buji kablosu fiyatları aracın marka ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Örneğin bir Tofaş’ın buji kablosu 60 lira iken bir Mercedes ve Audinin kablosu 1.000 liraya kadar çıkabilmektedir. aşağıdaki tabloda bazı marka ve model araçların buji kablosu fiyatları var. Fiyatlar 2021 – 2022 yılı için geçerli fiyatlardır.

SıraMarka ve ModelBuji Kablosu Fiyatı
1Tofaş60 Lira
2Toyota Corola  (AE101)220 Lira
3Ford Focus 1.6220 Lira
4Megane 1100 Lira
5Megane 2 1.6150 Lira
6Honda Civic 1.6200 Lira
7Audi A8900 Lira
8Mercedes E 200 (w124400 Lira
9Hyundai Accent130 Lira
10Volkswagen (Golf, Jetta)250 Lira
11Peugeot Citroen 1.6400 Lira
12Opel Astra 1.6200 Lira

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu