Dacia Duster Nasıl Araba Alınır Mı?

Dacia Duster nasıl araba, alınır mı? Sorusu araba alacak kişilerin en sık sorduğu sorular arasında yer alıyor. 2018’e damgasını vuran bir arabadan bahsedecek olursak akla ilk gelecek olan Dacia Duster modelidir.

Dacia Duster Nasıl Araba?

4341 mm uzunluğuna sahip olan Dacia’nın genişliği ise 1804 olmakla beraber yüksekliği yaklaşık 1693 mm’dir. Eski modellerine benzer görsele sahip olsa da pek çok yeni özellik katılmış ve oldukça değiştirilmiştir.

Dacia Duster
Dacia Duster

Özellikle Dacia’nın ön tasarımı bizleri oldukça iddialı karşılamakla beraber muhteşem güçlü bir görünüm sağlamaktadır. Aracın köşelerinde bulunan farlar yana doğru uzun tasarlanarak aracın daha fazla geniş durmasını sağlamaktadır.

Aks aralığı 2674 mm olan Dacia Duster üçe bölünmüş led ile yeni bir far tasarımı sergilemektedir. Kaputa yatay görünüm verilerek şık bir görüntü elde edilmiştir.

Ayrıca Duster modellerinde daha yüksek bel çizgisi verilmiştir. Bu ise aracın daha sağlam olduğu izlenimini sağlamaktadır. 100 mm öne taşınan cam aracı daha eğimli haline getirerek geniş ve uzun bir kabin sunmaktadır.

Dacia Duster Alınır mı? 

Arka kısımı diğer Dacia modellerine oranla daha fazla geniştir. Yeni Duster modelinde bir diğer dikkat edilen özellik ise aracın yan kısımlarında bulunan ve dört kareden oluşan stop lambalarıdır. Modeli maceracı bir hale büründüren özellik ise arka ve ön kısımda bulunan tampon koruma plakalarıdır.

Peki, Dacia Duster alınmalı mıdır? Verimli motorları, performansı ve fiyat açısından oldukça faydalı olan bu aracı almak sizin yararınıza olmaktadır. Günümüzde halen daha bu model oldukça güçlü görünmekle birlikte diğer araçlara oranla şıklığından ödün vermemektedir. 

Dacia Duster araç modeli sürücü için gerçekten çok iyi bir yol arkadaşıdır. Görüntüye her ne kadar önem verilmese de araç severlerin görüntüsüne hayran kalındığı da bilinen bir husustur. Fonksiyonsaları diğer araçlara oranla daha kaliteli olan bu aracı alan kişilerin pişman olacağını düşünmemekteyiz.

Konfor odaklı Duster’in fren kalitesi ve gücü yeterince güvenilirdir. Dacia Duster l4 silindire sahiptir. Silindir sayısı ise bir aracın performansını oldukça etki eden unsurlardandır. Bu araç modelinin motor hacmi ise 1197 cm3 olarak bilinmektedir. 

İç Özellikleri Nelerdir?

Dacia Duster iç özellikleri nedir sorusu, aracını alırken iç özellikler bakımında problem yaşamak istemeyen kişilerin en sık sorduğu sorulardan biridir. 2018’de sunulan Duster günümüzde halen daha popülerliğini korumakta ve sağlamlığıyla övgüler almaktadır. Şık, maceracı ve güçlü görünüme sağlam olan Duster modelinin iç özellikleri de araba severlerini hayran bırakmaktadır.

Ses yalıtımı oldukça kaliteli olan bu modelin bir diğer dikkat çekici özelliği ise iç mekânının ergonomik bir yapıya sahip olmasıdır. Şoför bölümünde bulunan orta konsolda; 74 mm yüksekliğine sahip olan multimedya ve navigasyon sistemi bulunmaktadır.

Sürücülere kolay erişim sağlayan bu sistem oldukça fazla beğeni kazanmıştır. Üç adet klima, klima kumandası ise gösterge panelinin hemen üzerinde durmaktadır. İşte Dacia Duster modelinin dikkat çeken diğer iç özellikleri;

1. 360 derece özelliğine sahip olan kamera özelliği bulunmaktadır. Duster modellerinde güvenlik donanımı olarak en önemli seçeneklerinden biri kesinlikle 360 derece olan kamera seçeneğidir. Kamera dört farklı yerde bulunmaktadır.

Bu bölgeler ise; bir adet aracın ön kısımında, bir adet arkada ve bir adet yanlardır. Bu kamera sayesinde şoför aracın çevresindeki alanı oldukça geniş görerek park etme konusunda kendini geliştirmektedir. Ayrıca ön tekerlek bölümünün daha iyi görülmesi amacıyla yan aynaların altına yerleştirilen kameralarda bulunmaktadır. 

2. Dacia Duster dijital klima özelliğine sahiptir. 2018 Dacia Duster modelinden önce hiçbir Duster modelinde dijital klima yer almamaktaydı. Ancak 2018 modeline yeni özellikler katılmıştır. Bu özelliklerinden en önemli opsiyonlarından biri ise kesinlikle dijital klimadır. Modern ve piyano tuş takımı ile yerleştirilen bu dijital klima kullanıcı dostudur. 

Emir Göründü

Selamlar, ben Emir. 1992 Eskişehir doğumlu metalurji ve malzeme mühendisiyim. Kendimi klasik araba tutkunu olarak betimlemekten keyif duyuyorum. 2022 yılında dahil olduğum otobilgisi.com ailesi ile birlikte sizlere otomotiv sektöründen izlenimlerimi aktarmaya çalışmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu