Eagle Talon Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Amerikan otomobili olan Eagle Talon nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Eagle Talon inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Eagle 1988 yılında Amerika’da kurulmuş, ancak hiç bir aracında başarılı olamadığı için 1999 yılında iflas etmiş bir markadır. Zaten ürettiği otomobillerde başka markaların sadece kaporta ve aksesuarlarının değiştirilmişidir.

Eagle Talon Nasıl Bir Araba?

Eagle Talon üretilmeden önce Plymouth Laser ve Mitsubishi Eclipse temel alınarak üretilmiş bir arabadır. Üzerinde 2.0 litre hacminde 205 beygirlik motor bulunmaktadır. Coupe kasa tipi olan Eagle Talon spor bir otomobildir. Ülkemizde de tek tük vardır. Ancak bu arabaları sadece meraklıları almaktadır. Fiyatı uygun olmasına rağmen alınıp günlük kullanılacak bir otomobil değildir.

Eagle Talon Kullanıcı Yorumu

Çok zengin bir arkadaşım koleksiyonuna katmak için bunlardan bir tane almış. Bende geçtiğimiz hafta sonu test etme fırsatı buldum. İçi ve görüntüsü gayet güzel bir araba. Sanki bir uçak kullanıyormuşsunuz hissi veriyor. Motor performansı fena sayılmaz. Yolda giderken herkes dönüp bir daha bakıyor. Hızlanması idare eder. Otobanda 180 km/s hıza kadar hiç zorlanmadan çıktı.

Eagle Talon Alınır Mı?

Evet dediğim gibi bu otomobili almak için özel bir merakınızın olması gerekiyor. Ya değilse uğraşılacak iş değil. Motor ve mekanik aksam parçaları Mitsubishi ile uyumlu olduğu için belki Türkiye’de bulabilirsiniz. Ancak kaporta aksamından bir parçaya ihtiyacınız olursa bırakın Türkiye’yi, Amerika’da bile zor bulursunuz. Amerikan otomobili meraklıları ve koleksiyonerler için alınabilir bir otomobil.

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu