Geely Emgrand 1.5 Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Çinli otomobil üreticisi Geely’nin bir dönem ülkemizde de satmış olduğu Emgrand nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Geely emgrand inceleme, test sürüşü ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Geely Çin’in en büyük otomobil markalarından bir tanesidir. Ve Çinli otomobil üreticileri Dünya’da çok tutulan otomobilleri taklit ederek araçlar üretiyor. Emgrand’da arkadan bakıldığı zaman Mercedes’i andıran bir otomobildir. Ülkemizde 2010 – 2013 yılları arasında satılmıştır. Aslında güzel satış rakamları yakalamış olsa da Geely’nin ülkemizden çekilmesiyle birlikte satışı da sonlandırılmıştır.

İlginizi çekebilir : ” Geely Echo Nasıl Bir Araba?

Geely Emgrand Nasıl Bir Araba?

Emgrand EC7 kasa diye tabir edilen versiyonları ülkemizde satılmıştır. Her ne kadar D segmenti olarak gösterilse de aslında boyut olarak c segmenti araçlara daha yakındır. GS, GSL Basic, GSL Premium ve GSL Premium SR donanım paketleriyle satılmıştır. Arkadan bakıldığı zaman Mercedes S serisine benzeyen Emgrand’da ABS, klima, 10 hava yastığı, deri ve elektrikli koltuklar, elektrikli camlar ve aynalar, USB CD çalar, sis farı gibi donanımlar bulunmaktadır. Emgrand ülkemizde 5 ileri manuel şanzıman ile satılmıştır. Kaputunun altında ise 1.5 litrelik 106 beygir ve 133 Nm tork güç üreten bir motor bulunmaktadır. Geely bu motoru üretirken Toyota’dan teknik destek almıştır. Son hızı 170 km/s olan Emgrand’ın yakıt tüketimi şehir içinde 8.7, şehir dışında 5.5 litre olarak ölçülmüştür.

Geely Emgrand EC7 Arkadan Görünüşü

Geely Emgrand Kullanıcı Yorumu

Çevremde herkes Çin malıdır kötü arabadır diye söylerken ben 2011 yılında sıfır olarak bir tanesini aldım ve 7 yıl boyunca kullandım. Öncelikle anlatmaya içinden başlayacak olursak malzeme kalitesi ortalamanın altında. Ön göğüste ve kapı içlerinde daha kaliteli bir malzeme kullanılabilirdi. Bendekinin elektrikli koltukları vardı ve motoru çok çabuk bozulurdu. Sanıyorum bu kronik sorunu. İç hacmi geniştir. Arka diz mesafesi yeterlidir ve üç kişi rahatlıkla sığabilir. Motor performansı ise beklediğimden düşük çıkmıştı. 106 beygir olmasına rağmen istenilen performansı veremiyor. Örneğin yokuş çıkarken çok fazla bayılıyor. Hele birde LPG takılıysa iyice yavaş çıkıyor. Ses yalıtımı çok güçlü değildir. Motor ve yol sesini içeriye alıyor. Yol tutuşu ortalama seviyede ama yine de virajlara girerken dikkatli olmakta fayda var. Frenleri gayet güçlüdür ve arabayı kısa mesafede durdurabilir. Ayrıca içine zamanla trim sesleri gelmeye başlıyor. Sağından solundan takır tukur sesler geliyor.

Geely Emgrand İçi

Geely Emgrand Alınır Mı?

Evet iyi ve kötü yönlerini anlatmaya çalıştım. Ancak bu paralara alabileceğiniz en yeni modelli ve donanımlı otomobillerden bir tanesidir. Öyle çok fazla sorunlu bir araba değildir. Yedek parçaları kolay bulunuyor ve çok pahalı sayılmaz. İkinci eli ise ne çok hızlı ne de zayıftır. Almadan önce temiz bir tanesini almanızı tavsiye ederim. Son olarak çok büyük beklentilere girmemenizi tavsiye ederim.

Kaynak : otobilgisi

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu