Honda Stream Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumu

Japon otomobil devi Honda’nın üretmiş olduğu MPV sınıfı otomobil Stream nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Honda Stream kullanıcı yorumuna ve incelemesine yer vereceğiz.

Honda dünyanın en çok tutulan otomobil markalarından bir tanesidir. Ülkemizde Civic modeli her zaman ilk 10’da yer almıştır. Civic’te yakaladığı bu başarıyı MPV sınıfında da tutturmak istemiştir ancak başarısız olmuştur. Honda Stream, MPV sınıfında bir otomobildir. Ülkemizde 2001 – 2004 yılları arasında satılmıştır.

Honda Stream Nasıl Bir Araba?

Honda Civic platformu üzerine üretilmiş 7 kişi bir otomobildir. Toyota, Verso’ya rakip olmak amacıyla çıkartılmıştır. “ABS, 4 hava yastığı, klima, hidrolik direksiyon, dört cam otomatiği ve elektrikli” aynalar gibi özellikleri vardır. 2. sıradaki koltukları yatırılıp kocaman bir bagaja sahip olabilirsiniz.  2.0 litrelik 156 beygir ve 192 Nm tork güç üreten motor ile satılmıştır. Bu motor Honda Accord modelinde de kullanılmıştır. LPG ile tam uyumlu 4 silindirli bir motordur. Stream’da 5 ileri manuel ve 4 ileri otomatik CVT şanzıman seçenekleri vardır.

Honda Stream İçi

Honda Stream Kullanıcı Yorumu

Elimde çok para bulunmuyordu. Bende de 3 çocuk, bir kaynana ve eşim olduğu için geniş bir araba almak zorundaydım. Bu arabanın hem sağlam hem de konforlu olması gerekiyordu. Bende internette gezinirken Honda Stream’ı gördüm. Araba hakkında çok fazla bilgi bulunmuyor. Ama ben yine de aldım. Zaten 1-2 tane ilan vardı onlardan birisini de ben aldım. 3 yıldır kullanıyorum ve iyikide almışım diyorum. Bir defa içi minibüs kadar geniş bir araba. 6 kişilik ailemle rahat rahat uzun yolculuklara çıkabiliyorum. Yerden çok yüksek bir otomobil olduğu için görüş açısı mükemmel. Sıkışık trafikte yola yüksekten bakmanız sizi ferahlatıyor. Motor performansına hayran kalırsınız. Çok seri ve atak bir araba. Ara hızlanmalarda dik yokuşlarda ivmelenmesi çok güzel. Otomatik şanzımanı taş gibi ve yokuşlarda geriye santim bile kaydırmıyor. Uzun yolda 160 170 ortalama ile rahatlıkla gidiyor. Yerden yüksek olmasına rağmen harika bir yol tutuşu var. Frenleri çok güçlüdür ve kısa sürede arabayı durdurur. Kabin içinde her yerde saklama gözleri bulunuyor.

Honda Stream Yandan Görünüşü

Honda Stream Alınır Mı?

Sizin aklınızdaki ilk soru yedek parçaları bulunuyor mu olacaktır. Hiç bir sorun yok bu konuda. Motor, mekanik ve yürüyen aksam parçaları Civic ve Accord ile uyumlu. Ne aradığınızı bilirseniz rahatlıkla bulabilirsiniz. İkinci el piyasası çok zayıftır. Ancak bu bir avantaj. Çünkü az para ile yüksek kaliteli bir otomobil sahibi oluyorsunuz.

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu