Mercedes E250 CGI Nasıl Araba? Alınır mı? 2022 Yorumları

Mercedes E250 CGI nasıl araba sorusu birçok sürücünün cevabını merak ettiği bir konudur. Mercedes E250 CGI modeliyle sürekli gündem olan Mercedes Benz Alman üretiminin kaliteli otomobil markaları arasında yer almaktadır. Lüks araç denilince akla gelen ilk üç markadan biridir.

2015 Model Mercedes E250 CGI
2015 Model Mercedes E250 CGI

Mercedes E250 CGI Nasıl Araba?

Mercedes E250 CGI nasıl araba? yol tutuş özelliği, yolculuk esnasındaki konforu ve sürücüye sağladığı yüksek kullanım rahatlığı ile premium segment otomobiller serisinden oluşur. Yıllarca yüksek performanslı şık tasarımlı ve oldukça yüksek güvenlikli otomobiller tasarlayan Mercedes şimdiye kadar 30 farklı seriyi piyasaya sunmuştur.

Günümüzde de Mercedes tüm serilerinde hem yeni modellerinde hem de ikinci el araç piyasasında oldukça rağbet görmektedir. Mercedes E serisi ismini Almanca ’da yakıt enjeksiyonlu motor manasında kullanılan ‘Einspritzmotor’ kelimesinden alır.  

Birçok kullanıcının test sürüşlerinde tutkunu olması vazgeçilmezdir. Her sürücü Mercedes serisine ait bir otomobil hayal etmektedir. Her otomobil markası gibi farklı segmentlerde araç üreten Mercedes’in E serisi E segmenti (üst sınıf, lüks) otomobiller sınıfındadır. İç mekân genişliğini dış mekân genişliğine de yansıtan E serisi sıkça ‘makam arabası’ olarak nitelendirilir.

Mercedes E250 CGI Motor Performansı

Mercedes E250 CGI 1.8 motor hacminden sonra yeni jenerasyonlarda ürettiği motor hacmi 2.0’dır. Araç otomatik vites ve benzinli olarak E premium araç kategorisi içerisinde yer alır. 0-100 kilometrede 7.8 saniyede hızlanma özelliğine sahip olan araç maksimum 248 kilometre hıza ulaşmaktadır.

Mercedes tüm seride bulunan modelleri ile talebi asla azalmayan markalardan biridir. E serisinde özellikle Mercedes E250 Cabrio hem ikinci el satışlarında hem de sıfır alımlarda oldukça rağbet görmektedir.

Mercedes E250 CGI Motor Ömrü

Mercedes E250 CGI Motor Ömrü her araçta olduğu gibi kullanım koşullarına bağlı olarak farklılık gösterir. Bilinen kronik bir arıza problemi yoktur. Bu nedenle periyodik kilometre bakımın düzenli olarak yapılması uzun vadeli sürüş ve kullanım imkânı sağlamaktadır. Motor ömrünü ekstra uzatma konusunda yapılabilecek faktörler mevcuttur.

Örneğin bakım esnasında OEM onaylı yedek parça kullanılması ve kirli hava filtresinin düzenli olarak değiştirilmesi kullanıcılar için etkin bir motor performansı sağlayacaktır. E 250 güçlü ve tutumlu bir motor özelliğine sahiptir. Bulunduğu segmente A kalitesi verimliliği ile oldukça dikkat çekmektedir. Hızlı ve verimli hızlanma özelliğine sahip olan E250 güçlü motor özelliği ile geleneksel E sınıfı kullanıcılara hitap etmektedir.

Mercedes E250 CGI Cabrio

Mercedes E250 CGI Cabrio dinamik yapısı ve sportif bir görünümle otomobiller arasında oldukça dikkat çeker. Üstü açık otomobillerin en ihtişamlı görüntüsüne sahip modellerden biridir. Üstü kapalı iken de geleneksel Mercedes görüntüsünün kalitesini taşır.

Mercedes E serisi ile benzer iç mekân tasarımına sahiptir. E Cabrio ’da soğuk havalarda bile üstü açık araba keyfini sürdürmenizi sağlayan airscarf (Koltuk üzeri ısıtma) sistemi bulunmaktadır.  1.8 hacme sahip E Cabrio motorunda turbo teknolojisine sahiptir. Sağlam bir kasaya sahip olan E Cabrio EuroNcap testinden 5 yıldızla ayrılmıştır.

Bir Cabrio ’ya göre fazlasıyla hızlı bir araç sayılabilir. Açılabilir tavanlar arasında E Cabrio en sessiz otomobiller arasında yer alır. Görünüşü ile herkesin beğenisi kazanmıştır.

Mercedes E250
Mercedes E250

Mercedes E250 CGI Yakı Tüketimi

Mercedes E250 CGI Yakı Tüketimi ortalama 7.8 litre iken uzun yoldaki yakıt tüketimi 6.1 olarak test edilmiştir. Şehir içindeki yakıt tüketimi ise 100 kilometrede 10,6 litredir. Mercedes E serisi makam aracı olarak nitelendirilerek aracın premium özelliklerinden dolayı yakıt tüketimi konusu olumsuz olarak nitelendirilmekten oldukça uzaktır.

Her E segmentteki aracın ortalama olarak yakıt tüketimi aynıdır. Yakıt tüketiminin diğer araçlara göre fazla olması talep görmesinde olumsuz bir etken oluşturmaz.  

Mercedes E250 CGI İç Mekan Özellikleri

Mercedes E250 CGI İç Mekân Özellikleri: Markanın E segment lüks kategorisinde bulunan E250 prestijli iç tasarımı ile dikkat çeker. Koltuk, camlar ve aynalar elektrikli ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Bindiğiniz andan itibaren konforu hissedebileceğiniz araçta sürücü ve yolcu rahatlığı için özel tasarım uygulanmıştır. Teknolojik olarak da oldukça gelişmiş bir tasarıma sahip olan otomobilde

LSD multimedya ekran, bluetooth ve gelişmiş performans sunan soğutma ve ısıtma sistemleri mevcuttur. Hız sabitleme özelliği bulunan araç geniş aydınlatma seçenekleri ile de oldukça dikkat çeker.

E250 CGI Otomobil Fiyatları 2022

E250 CGI Otomobil Fiyatları 2010 ve 2017 yılları arasında ikinci el piyasasında 700.000 TL ile 1.300. 000 TL arasında fark göstermektedir. Bu modelde ikinci el alım satımlarında da piyasa oldukça hareketlidir. Mercedes’in yeni jenerasyon E serisi otomobilleri sıfır modelleri ile 2.100.000 TL fiyatından başlangıç göstermektedir.

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu