Mitsubishi Eclipse Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Japon otomobil üreticisi Mitsubishi’nin spor modeli olan Eclipse nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Mitsubishi Eclipse inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Eclipse, Mitsubishi’nin uzun yıllardır ürettiği bir modeldir. Ancak Türkiye’de resmi olarak 1991 ve 1992 yılları arasında satılmıştır. 1. kasaları satıldığı için ve zaten Mitsubishi’nin çok fazla tutulan bir araba olmaması sebebiyle çok fazla satılmamıştır.

Mitsubishi Eclipse Nasıl Bir Araba?

Eclipse Coupe bir otomobildir. Tek kapılı ve spor görüntüsü muhteşemdir. Tasarım olarak üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala daha dikkat çekmektedir.  Elektrikli camlar, hidrolik direksiyon, elektrikli aynalar ve klima gibi özellikleri bulunmaktadır.

Ülkemizde satılan modellerinde 2.0 litre hacimli 4 silindirli motor bulunmaktadır. Bu motor 150 beygir ve 175 Nm tork güç üretmektedir. Eclipse’nin 5 ileri manuel ve otomatik şanzımanlı seçenekleri bulunmaktadır.

Mitsubishi Eclipse Kullanıcı Yorumu

Merak edip bu arabalardan bir tanesini alıp 1 yıl kadar kullanmıştım. Tasarım olarak gerçekten çok güzeldir. Hele iç mekan tasarımı tam bir yarış arabası gibidir. Orta konsolu sürücüye doğru dönüktür.  İçine oturduğunuzda spor bir otomobil havasını fazlasıyla veriyor. Ön göğüs, torpido ve kapı içleri gibi yerlerde kaliteli bir malzeme kullanılmıştır. Açılıp kapanır farları dış görünüş olarak farklı bir hava katmaktadır. Motor performansı idare eder bir seviyededir. Şehir içi ara hızlanmalarda falan güzel iş çıkartır. Bir kaç defa otobanda hız testi yaptım. 180 – 200’e kadar rahatlıkla çıkıyor. Yol tutuşu ortalamanın üstündedir. Düşük devirde yüksek hızla gidebiliyor. Frenleri gördüğüm en güçlü eski otomobillerden bir tanesidir.

Mitsubishi Eclipse Alınır Mı?

Ben aldığımda bir kaç defa yedek parça ihtiyacım oldu ve bulamadım. İnternet üzerinden yurt dışından getirtmek zorunda kalmıştık. Ancak parasına göre alınabilecek en iyi spor otomobillerden bir tanesidir. İkinci el piyasası yok denecek kadar düşüktür. Yine de ben parçasını bulabilirim diyorsanız alınabilir.

Kaynak: otobilgisi

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu