BMW 520d Nasıl Araba? Alınır mı?

BMW 520d nasıl araba? BMW 5 serisi Alman üreticiler tarafından 1972 yılından beri üretilen orta ve üst sınıf segmentte bulunan araçlardan oluşur. Arabanın touring ve sedan türleri bulunmaktadır. Arabanın kasası Marcello Gandini tarafından Bertone 1970 BMW Garmisch 2002 Cenevre gösteri arabası örnek alınarak tasarlanmıştır. Bugüne kadar bu serinin 5 kuşağı olmuştur.  

bmw 520d nasil araba
BMW 520d

BMW 520d Tasarım Özellikleri

BMW 520d nasıl araba konusunda ilk bilgileri edinmiş olduk. Ayrıca şunu belirtelim, Dünya piyasasında en büyük 3 araba üreticisi markalarından biri olan Bmw 5 serisi ile en çok tercih edilen otomobiller arasında yer alır.

BMW 5 serisi her pakette ve yeni çıkan modellerinde klasik ve karizmatik dış tasarımından sonra lüksün ön planda olduğu iç tasarımlarıyla dikkat çeker. Alman üretiminin kaliteli üretim standartları sabitlediği BMW 5 serisi rakipleri arasında kaliteli tasarımı ve uçuk olmayan fiyatları ile hep ilk sıralarda yer almaktadır.

BMW markasının klasik türleri arasında bulunan 2003 yılında çıkarılan 520d modeli ise geçmişten günümüze popülerliğini koruyan otomobil modelleri arasındadır. Geleneksel BMW çizgilerini en prestijli şekilde taşıyan otomobil oturaklı ve zarif kasa tasarımı ile beğenilir.

BMW 520d Nasıl Araba?

Kaliteli ve lüks iç döşemeleri ve dolgun kasa tasarımı ile dikkat çeker. BMW’nin tüm 5 serisi içerisinde olduğu gibi 520d modelinde de fabrika çıkışı standart tutulan krom alaşımlı jantlar ve xenon ön farlar mevcuttur.

Bu özellik araca fazlasıyla karizma katmaktadır. Prestij ve lüks seven tüm otomobil severler tarafından tercih edilen araçlar arasındadır. 5 serisi içerisinde performans ve konfor en kaliteli biçimde BMW 520d modelinde mükemmel bir uyum ile bir araya getirilmiştir.

BMW 520d lüks sınıf bir executive sedan olarak 1700 kg ağırlığında olmasına rağmen oturaklı bir araç olması ile dikkat çeker. 520d yalnızca otomatik şanzıman seçeneğine sahiptir. 2.0 litrelik 4 silindirli motoru 190 hp güç üreten model saatte 233 km maksimum hıza sahiptir.

Araç bu özelliği ile 0’dan 100 kilometreye 7.7 saniyede çıkabilir. 520d sorunsuz ve kaliteli kalkış ile sorunsuz tırmanış özelliğindedir. En merak edilen özelliklerinden biri olan konu ise yakıt tasarrufu. 520d modeli oturaklı yapısı ve konforlu hızı ile en yüksek yakıt tasarrufuna sahip otomobillerden biridir.

BMW 520d İç Tasarım

BMW 520d nasıl araba sorusuna daha detaylı cevap almak için iç tasarım hakkında da bilgi sahibi olmalıyız. BMW 520d’nin iç tasarımında ise sadelik ve şıklık bir arada bulunur.  En lüks otomobil modellerinin iç tasarım kalitesine sahiptir. Sürücü ve yolcu koltukları ile birlikte 4 kişinin oturma genişliğinde konforlu bir yolculuk imkânı sağlar.

BMW’nin kendi patentli teknolojisi olan iDrive araç içi teknoloji sistemini kullanan 520d, hem navigasyon hem de multimedya ve araç içi interneti konusunda satın alınabilecek en iyi sisteme sahip modeller arasındadır.

bmw 520d ic tasarim
BMW 520d İç Tasarım

Akıllı telefon ve tablet entegrasyonu bulunan araçta bu cihazlar olmasa bile internete bağlanabilir ve yol verilerine ulaşılabilir. Hayalet ekran tasarımından istenilen tüm modlar kolaylıkla takip edilebilir. Kişisel tercihlere göre renk paneli sunar ve çok işlevli ekran sayesinde sürüş kalitesini ve kolaylığını artırır.

Arka ve ön kısımlarda özel ayarlanabilir klima sistemi mevcuttur. 520d yumuşak vites geçişleriyle hız artışlarında stabilitesini asla kaybetmez ve oldukça konforlu bir yolculuk sağlar. Her tekerlekte bulunan kontrol sensörleri sayesinde virajlarda asla sarsıntıya sebep olmaz.

BMW 520d Sürüş Deneyimi

BMW 520d’nin 3 farklı sürüş modu bulunmaktadır. Comfort modunda sakin bir sürüş seyrederken Sport modunda hızı maksimum seviyeye çıkartabilir. Eco Pro modu ise yakıt tüketiminde %20 oranında bir tasarruf elde edilmesine yardımcı olur.

Aracın dinamik direksiyon sistemi hız ve direksiyonun açısını baz alarak sürüş durumuna göre optimize etmeyi sağlar. Her tekerlekte kontrol sensörleri bulunur saniyede 400 kere hareketleri denetleyebilir. Bu sayede engebeli yollarda dahi yüksek bir hızda denge kalitesini bozmadan sürüş keyfi yaşatır.

BMW 5 serisi ile geçmişten günümüze otomobil piyasası içerisinde en çok tercih edilen ve beğenilen modelleri dikkat çekmiştir. Alman kalitesine sahip üretim güvencesi ile eski ve yeni modellerinin her biri aynı kaliteli yol tutuş özelliğine sahiptir.

BMW 520d Alınır Mı?

BMW 520d nasıl araba şimdi daha iyi biliyorsunuz. Peki bu bilgilerle baktığınızda BMW 520d Alınır Mı? Hemen cevap veremeyebilirsiniz. Bu soru özellikle arabadan anladığına inandığımız yakınlarımıza çok fazla yönelttiğimiz bir soru. BMW 5 serisi tüm modelleri ile ilgi gören dünya marka devleri arasında öne çıkmış otomobillerden oluşur.

Bmw 520d öncelikle lüks görünümü ile dikkat çekse de fiyat performans özelliği ile isteyen herkesin sahip olabileceği otomobil segmentleri arasında yer alır. Yüksek kalitede yol tutuş özelliği ile keyifli yolculuklar sağlar. İç ve dış tasarım konusunda oldukça kaliteli bir şıklık sunar.

Bu nedenle kullanıcı yorumları da dâhil olmak üzere yapılan araştırmalarda BMW 520d modelinin yüksek kalite de kullanışlı bir araç olduğu bilinir.

Dünya devleri arasında yer alan marka en lüks otomobillerde bulunan tasarım ve teknik özellikleri BMW 520d modelinde müthiş bir uyumla birleştirmiştir.

BMW 520d Kullanıcı Yorumları

BMW 520d model için olumsuz eleştiriye rastlamak pek mümkün değildir. Elbette eski model arızalı ve hasarlı ikinci el alım durumlarında konu farklılık gösterebilir. Araç karizmatik duran kasa tasarımı ile fazlasıyla beğenilen bir otomobildir. İç tasarımı kaliteli, konforlu ve lükstür.

Bu nedenle sadelik ve şıklığı bir aradadır. Alman üretiminin güvencesiyle aracın her alanında kalite ön plandadır. Üç farklı modu bulunan 520d modeli uzun yollarda ve kısa mesafede konforlu sürüş keyfi yaşatır.

Dizel yakıt türüne sahip olmasına rağmen sessiz bir yapısı vardır. Trafiğin yoğun stresinde oldukça rahat ve sessiz bir sürüş imkânı sağlar.

Araç alım araştırmalarında konfor, sürat, hızlanma ve yol tutuş gibi aranılan konfor özelliklerinde hepsini bir arada sunmasıyla sıkça tercih edilir. Prestij ve lüks seven tüm otomobil kullanıcıları için fazlasıyla beğenilen modeller arasında yer alır.

Yüksek teknolojiye sahip mekanik tasarımıyla sürücü ve yolcuların, yolculuk kalitesini artırır ve rahat bir yolculuk imkânı tanır. BMW markasının tutkunları dışında tüm kullanıcıların dikkatini çeken kaliteli iç ve dış tasarıma sahip modeller arasındadır.

BMW 520d lüks tasarımı dikkat çekmesine rağmen tam bir fiyat performans aracıdır. Motor, sürüş, mekanik ve iç tasarımda üst düzey kalite sunmasına karşın benzerleri gibi uç fiyatlara sahip değildir. Prestijli ve lüks tasarıma sahip olan araç yakıt tüketimi konusunda da oldukça tasarrufludur.

Geniş ölçüdeki kaliteli üretimine karşın sağladığı yakıt tasarrufu sayesinde de oldukça tercih edilen modeller arasındadır.

bmw 520d surus ozellikleri

BMW 520d İkinci El

BMW 520d İkinci El, özellikle sıfır araba almak istemeyen ya da sıfır arabaların fiyatlarını yüksek bulan alıcılara hitap ediyor.

BMW 520d model otomobil alım satım performansıyla da piyasada oldukça hareketlidir. Özellikle sürüş deneyimini yaşayan herkesin yol tutuş konforu sayesinde beğendiği model ikinci el araç piyasasında da oldukça talep görmektedir.

Oldukça merak edilen 520d’nin ikinci el modelleri performans açısından araştırılmaktadır. Kullanıcı deneyimlerine göre temiz ve bakımlı olan ikinci el 520d modeller güvenle tercih edilebilir niteliğe sahiptir. Sürüş konfor kalitesi aracın eski kasa modellerinde dahi kendini belli eder.

Üst düzey teknolojik özellikleri bulunduran 520d’nin 2014 model yıllarından sonraki ikinci el piyasasından sonra mekanik arıza bulundurulmamasına dikkat edilmesi gerekir. İkinci el araçlarda boya olup olmamasından ziyade aracın kontrol panellerinde herhangi bir arıza içermediğinden emin olmak gerekir.

Bmw 520d ikinci el satışlarına otomobil galerinde ve web sitelerinde sıkça rastlamak mümkündür. Günümüzde her marka ve model aracın ikinci el alımında gereken eksper kontrolü 520d model içinde kesinlikle gereklidir.

Bakımları düzenli yapılmış, temiz kullanılan ve herhangi arızası bulunmayan ikinci el 520d model otomobil sağlamış olduğu kullanım konforu sayesinde oldukça tavsiye edilmektedir. Uzun yıllar konforlu kullanım sağlayabilmektedir.

İkinci el 520d alımlarında aracın orijinal aksanlarında herhangi bir değişiklik ya da modifiye yapılmamış olmasına dikkat edilmesi gerekir. Aracın orijinal yapısının bozulması ile ortaya mekanik ve diğer dizayn konularında arızalar ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle modifiye edilmemiş ve temiz kullanışmış ikinci el 520d modelleri oldukça güvenli ve uzun yıllar kullanışlılık sağlayabilmektedir.

BMW 520d Fiyatlar

BMW 520D Fiyatlar, genel araba piyasasına göre dönem dönem değişiklik gösterebilmektedir. BMW dünya çapında en çok satılan ve tercih edilen kaliteli otomobil üretimlerine sahiptir. Üretim standartlarının her modelde kalitenin ve lüksün en süt seviyede tutulması dikkat çeker.

BMW 5 serisi orta ve üst sınıf araç segmentleri arasındadır. Üç büyük dünya devi otomobil markaları arasında bulunan BMW 5 serisi ile oldukça talep gören markalar arasında yer alır. BMW 5 sersisi 520d modellerinin üç farklı donanımlara sahip türü bulunmaktadır.

Bunlar 520d standart, premium ve exclusive modelleridir. Modeller arasında fiyat farkları standarttan yükseğe doğru artış gösterir. BMW 520d serisi lüks tasarıma sahip olmasına rağmen piyasadaki rakiplerinden oldukça uygun fiyatlara sahiptir. 520d serisi lüks tasarımı dışında iç ve dış tasarımındaki yüksek kalitesiyle de dikkat çeken bir araçtır.

İç tasarımdaki yüksek teknolojik özelliklere sahip mekanik dizaynı ile kalitesini arttırır. BMW 520D serisi sıfır araç piyasasında uç fiyatlarda olmayan lüks segmentteki araç modelleri arasında yer alarak talep oranını oldukça arttırmıştır.

BMW 520d ikinci el piyasasında da oldukça araştırılan ve talep gören araçlar arasında yer alır. Konforlu yol tutuşu ve kaliteli özellikleri ile ikinci el alım satımlarda da merak edilen modellerden biridir. Fabrika çıkışlı sıfır araç fiyatlarındaki uçuk olmayan şartlar lüks segmentteki ikinci el araç satışlarına da yansımıştır.

Bu konudaki önemli nokta aracın kullanım tarzına ve yıpranma payına dikkat edilerek yapılan bir fiyat araştırmasının olmasına dikkat edilmesi gerektiğidir.

BMW 520d M Sport

BMW520 d M Sport modeller aslında kendinden önceki modelleri de takip eder nitelikte. BMW 320 serisi spor model otomobilleri ile oldukça talep gören tasarımlarına 520d serisinde aynı kalite ile devam eder nitelikte.

520d’nin M Sport modeli sportif bir tasarım, M Sport süspansiyon ve aerodinamiğe sahiptir. Sportif bir tasarıma sahip olan M Sport zarif görünümüyle oldukça dikkat çekiyor. Kaputun altındaki böbrek ızgara tasarımı ve BMW Laserlight ön farları ile modern bir görünüm sunuyor.

Sürüş asistanı sistemlerine hem eğlence hem de iş için yeni eklenen teknik özellikleri ile dikkat çeken M Sport Klas görünümü ile oldukça cezbedici bir model. Profesyonel sürüş asistanı sayesinde üst düzey güvenlik ve birinci sınıf sürüş konforu sağlanıyor. Örneğin sürüş esnasında şeritten çıkma uyarısı ile güvenli bir yolculuk imkânı sağlıyor.

Park asistanı ise 50 metreye kadar tüm direksiyon hareketlerini ele alabiliyor. Ön ve arka kapılar dâhil olmak üzere araç içi aydınlatması gece ve gündüz sürüşlerinde oldukça rahatlatıcı bir ışık sağlıyor. Dış tasarımındaki spor ve modern görünüm aynı şekilde iç tasarımda da kendini gösteriyor.  

Standart donanımı ile gelişen 5 Serisi Sedan ve Touring ’de opsiyon listesinde M Sport paketi çok fonksiyonlu koltukları yeni trim parçaları ve yeni koltuk döşemeleri farklılık gösteren tasarıma sahiptir.

Prestij ve gücü temsil eden M Sport paketi otomobil severler tarafından fazlasıyla ilgi gören BMW modelleri arasında yer alıyor.

Emir Göründü

Selamlar, ben Emir. 1992 Eskişehir doğumlu metalurji ve malzeme mühendisiyim. Kendimi klasik araba tutkunu olarak betimlemekten keyif duyuyorum. 2022 yılında dahil olduğum otobilgisi.com ailesi ile birlikte sizlere otomotiv sektöründen izlenimlerimi aktarmaya çalışmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu