Rover 200 Si ve Vi Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

İngiliz otomobil üreticisi Rover’ın 200 modeli nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Rover 200 inceleme, test sürüşü ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.
Rover, İngiliz kökenli bir otomobil üreticisidir. Ülkemizde 90’lı ve 2000’li yılların başında satış yapmıştır. Ancak marka daha sonra girdiği mali kriz nedeniyle kapanmış ve artık günümüzde otomobil üretmemektedir. Rover 200 modeli 1996 – 2000 yılları arasında satılmıştır.

Rover 200 Nasıl Bir Araba?

Rover’ın c segmenti hatchback modeli olan 200’de Si ve Vi donanım paketleri yer almaktadır. Hidrolik direksiyon, klima, otomatik camlar ve elektrikli aynalar gibi özellikleri bulunmaktadır. 3 ve 5 kapılı hatchback kasa tipleri mevcuttur. 200 Vi modelinde 1.8 litre hacimli 4 silindirli motor bulunmaktadır. Bu motor 145 beygir ve 174 Nm tork güç üretmektedir. Oldukça performanslı bir motordur. LPG ile uyumludur. Şehir içinde 10.5, şehir dışında 6.5 litre yakıt tüketimi vardır.

Rover 200 Vi Kullanıcı Yorumu

Elimde çok para yokken bende kaliteli bir otomobil almak için araştırmalar yapıyordum. Ya tofaş grubu bir araba alacaktım ya da tutulmayan ama daha kaliteli olduğunu düşündüğüm bir otomobil alacaktım. Bende tercihimi Rover 200 Vi modelinden yana kullandım. İlk olarak parasına göre kıyaslayacak olursak gerçekten çok donanımlı ve konforlu bir otomobildir. İçerisinde kaliteli bir malzeme kullanılmıştır. Ancak öne çıkan tarafı motorunun gücüdür. 145 beygirlik motoru harika performans sergiliyor. Şehir içi ara hızlanmalarda falan çok güzel ivmeleniyor. Basınca gitmem demeyen bir araba. Bir kaç defa otobanda hız denemesi yaptım ve 180 200 km/s hıza hiç zorlanmadan çıktı. Yol tutuşu fena sayılmaz. Yalıtımı başarılıdır ve motor ve yol sesini aynı fiyatına göre olan arabalardan çok daha az alır. Frenleri gayet güçlüdür ve arabayı kısa mesafede durdurabilir. Kliması çalışıyorsa ki benim Rover’ın çalışıyor bu gibi yapıyor.

Rover 200 Alınır Mı?

Az para ile yüksek performans isteyenler tarafından tercih edilebilir. Ancak motoru hararet yapmaya çok meyilli. Ayrıca bakımlarını zamanında yaptırmanız gerekiyor. Yedek parça konusunda hiçbir sıkıntısı yok. Sadece anlayan ustasına yaptırırsanız sıkıntısız kullanırsınız. Bana göre bu fiyatlara alabileceğiniz güzel otomobillerden bir tanesidir.
Kaynak: otobilgisi

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu