Tofaş Ön Panjur Boyama Fiyatı ve İşçilik Ücreti

Tofaş sahiplerinin en sevdiği şeylerden bir tanesi de ön panjurlarını boyamaktır. Peki ya Tofaş ön panjur fiyatı ne kadardır? Ön panjur ne kadara boyanır? Bu sorulara yanıt arayacağız.

Tofaş, en sonuncusunun üretiminden 20 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen hala daha ülkemizin en çok tercih edilen otomobil markalarından bir tanesidir. Kimisi Tofaş’ı çok severken kimisi ise piyasanın en kötü arabası olarak görmektedir. Ancak her ne olursa olsun özellikle gençler arasında en çok rağbet gören modellerden bir tanesidir. Bunda Tofaş’ın modifiye yapmaya en uygun araçlardan bir tanesi olması yatar. Tıpkı çocukların lego oyuncakları gibi kaportadaki hemen her parçası değiştirilebilir.

Tofaş’ın ön radyatör panjuru da sürekli modifiyeli olarak kullanılan parçalarından bir tanesidir. Özellikle Şahin modellerinde siyah plastikten gelen panjur, daha sonra gövde rengine boyatılarak takılmaktadır. Böylelikle araçlara Doğan SLX görünümü kazandırmaktadır.

Ön panjur boyama modifiyeli bir Tofaş’ın olmazsa olmaz işlemlerinden bir tanesidir. Eğer elinizden biraz geliyorsa kendiniz de boyayabilirsiniz. Ancak bir boya ustasından yardım almanız çok daha pürüzsüz bir görüntü sağlayacaktır. Zaten panjuru boyamak için bir sürü malzemeye ihtiyacınız var. Bunları alana kadar kaporta boyacı da bu işlemi hallettirebilirsiniz.

Boyalı ve Boyasız Tofaş Ön Panjuru

Tofaş Ön Panjur Ne Karada Boyanır?

Tofaş’ın ön panjurunu boyamak çok zor işlem değildir. Bir boyacı ustası sökme ve takma işlemi dahil 1 saat süre içerisinde boyayıp size teslim edecektir. Ayrıca boyamadan önce mutlaka astar atılmalıdır. Çünkü astarsız boya yağmur ve yaşı gördüğü zaman atar ve çirkin bir görüntü oluşmasına neden olur. Ustanız önce astarı atacak daha sonra boyayacaktır. Bu işlemin fiyatı 2022 yılı için boya ücreti dahil 100 – 150 lira arasında tutacaktır. Böylelikle Tofaş aracınız çok daha iyi bir görüntüye sahip olacaktır.

Tofaş ön panjuru fiyatı 100 liradır. Ancak bu fiyat boyasız hali için geçerlidir. Bazı yerlerde direk boyanmış halde satılmaktadır. Boyalı hazır panjur fiyatı ise 200 liradır. Ancak her rengi yoktur. Tofaş’ın en çok tercih edilen renklerinden olan petrol yeşili, bordo ve beyaz renkte hazır olarak satılabilmektedir.

otobilgisi

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu