Volvo 440 Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Volvo’nun üretmiş olduğu ancak ülkemizde çok sayıda satılmış olan 440 nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Volvo 440 inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Volvo 440 1987 ile 1996 yılları arasında üretilmiş C segmenti bir otomobildir. Ülkemizde çok az sayıda satılmıştır. Zaten günümüzde yollarda kaç tane 440 vardır bilinmez ama bu say bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıdadır.

Volvo 440 Nasıl Bir Araba?

440, c segmenti hatchback, sedan karışımı bir otomobildir. Tasarım olarak Volvo’nun köşeli hatlarını yansıtır. Volvo 440 artık klasik bir otomobildir. “hidrolik direksiyon, otomatik camlar ve aynalar” gibi özellikleri bulunmaktadır. Volvo 440’da 1.6 (82 beygir), 1.7 (102 beygir), 1.8 (90 beygir) ve 2.0 (109 beygir) motor seçenekleri vardır.

Volvo 440 Arka ve Yandan Görünüşü

Volvo 440 Kullanıcı Yorumu

Bir arkadaşım Volvo koleksiyonu yapıyor ve 440 modelini de aldı. Bende onun vasıtasıyla bugün 2.0 motorlu olanını test etme fırsatı buldum. Fiyat olarak neredeyse bir tofaş parasına aldı. Ancak onunla kıyaslanamayacak kadar kaliteli bir otomobil. İçerisinde yine Volvo kalitesine yakışır şekilde çok kaliteli malzemeler kullanılmış. Ön göğüs çok yüksek geldi bana. Motor performansı harika. Şehir içi ara hızlanmaları falan güzel. Yokuşlarda ivmelenmesi güzel. Otobanda biraz hız denemesi yapıyım dedim 170 – 180’e kadar rahatlıkla çıktı. Yol tutuşunu çok beğendim.

Volvo 440 Alınır Mı?

Evet bu arabaya özel bir merakınız varsa alabilirsiniz. Ancak öyle alıyım günlük kullanayım diyecekseniz size göre değil. Çünkü yedek parçaları neredeyse hiç yok. Ayrıca bulsanız bile çok pahalı parçaları var.

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu