Volvo C70 Cabrio Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Volvo’nun büyük cabrio otomobili olan C70 nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Volvo C70 inceleme, test sürüşü ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Volvo’nun dünyanın en sağlam otomobillerini ürettiği varsayılır. Ancak tasarım olarak diğer markalara göre daha geride olduğu şüphesizdir. Volvo daha çok lüks ve büyük sınıftaki otomobilleriyle dikkat çekmektedir. Bu sebeple E segmentindeki otomobili olan S70’in platformunu kullanarak sportif bir cabrio olan aracını çıkartmıştır. Aslında 90’lı yılların sonunda itibaren satılmaya başlamış olsa da bu yazımızın konusu 2007-2012 yılları arasında satılan C70 cabrio olacak.

Volvo C70 Cabrio Nasıl Bir Araba?

Ben bu arabayla 3 gün vakit geçirme fırsatı bulduktan sonra deneyimlerimi sizlere aktaracağım. Volvo C70’in Advance, Inscription ve Premium donanım paketleri bulunmaktadır. ABS, ESP, hız sabitleyici, dijital klima, 6 hava yastığı, ısıtmalı ve elektrikli koltuklar, hız sabitleyici gibi pek çok özelliğe sahiptir. C70’de 2.0 D (136 beygir), 2.0 T (163 beygir), 2.4 (170 beygir) ve 2.5 (220 beygir) motor seçenekleri bulunmaktadır. Ayrıca 6 ileri manuel ve otomatik şanzımanlı vites seçenekleri de mevcuttur.

Volvo C70 Arkadan Görünüşü

Volvo C70 Kullanıcı Yorumu

3 gün boyunca 2.0 dizel motorlu olanlarından bir tanesini kullanma fırsatı buldum. İçine oturduğumda daha kaliteli bir mekan beklerdim ama fena sayılmaz. Ön tarafının genişliği güzeldir. Arka diz mesafesi ise tek kapılı olmasına rağmen oldukça geniş bir arabadır. Ön göğüs ve kapı içleri gibi yerlerde gayet kaliteli bir malzeme kullanılmıştır. Şehir içinde biraz turlamak için yola çıktım. Ankara’nın o dik yokuşlarında zorlanmadan ivmelenebiliyor. Örneğin yokuş yukarı durdunuz ve kalkerken gaza bastığınızda gayet güzel hızlanıyor. Açılır tavanı hızlı bir şekilde açılabiliyor. Biraz yüksek hız testini yapmak için otobana çıktım. Gaza bastığımda 180-200 km/s hızı gördüm. Ama motor bundan daha fazlasına izin vermedi. Yol tutuşu ve gidişi güven veriyor. Virajlara yüksek hızlarda çok rahat giren bir araba. Fren sistemi gördüğüm en güzel otomobillerden bir tanesi. Koskoca

Volvo C70 Alınır Mı?

Volvo’yu bırakın  nereyse hiç bir markanın cabrio modelleri ülkemizde çok fazla satılmıyor. İş biraz Volvo’ya dönünde insanlar daha faz ön yargılı davranıyor. Tamam çok sağlam ve kaliteli bir araba ama yedek parça fiyatları hem pahalı hem de yedek parçaları zor bulunuyor. İkinci el piyasası bana göre pahalı ve satışları çok zayıf. Tüm bu koşulları göz önünde bulundurarak yine de almak isterseniz farklı bir otomobil almış olursunuz. Trafikte baya dikkat çeken bir tasarımı var.

Kaynak: otobilgisi

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu