Alfa Romeo Giulia Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Alfa Romeo’nun d segmenti otomobili olan Giulia nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Alfa Romeo Giulia kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

İtalyan otomobil markası olan Alfa Romeo her zaman tasarımlarıyla öne çıkmış bir modeldir. D segmentinde daha önce 159 modeliyle bulunan Alfa Romeo 2016 yılında Giulia modelini satışa sundu ve günümüzde halen daha sıfır olarak satılmaktadır.

Alfa Romeo Giulia Nasıl Bir Araba

D segmenti bir otomobil olan Giulia, Türkiye’de çok fazla tutulmayan bir arabadır. Bunda fiyatının çok yüksek olması en büyük etkendir. Özellikle olarak a”çılır cam tavan, iç ve dış aydınlatma, 8.8 inç dokunmatik ekran, şerit takip sistemi, 18″ jantlar, korumalı hız sabitleyici, start/stop, ön ve arka görüş kamerası” gibi pek çok özelliğe sahiptir. Ülkemizde 180 beygir gücünde 2.0 litre hacimli turbo motor ile satılmaktadır. Normalde arkadan itişli olan Giulia’nın opsiyonel olarak dört çeker (AWD) aktarma sistemine sahip olanları da vardır.

Alfa Romeo Giulia Kullanıcı Yorumu

Premium sınıf bir otomobil olan Giulia’nın tasarım ve kalite olarak rakipleri olan BMW, Audi ve Mercedes’ten hiç bir eksik kalır yanı yok. Daha çok sedan bir otomobilin yüksek performanslar elde etmesi için üretilmiştir. İçerisinde kullanılan malzeme kalitesi daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum. Örneğin koltuk döşemelerine biraz daha özen gösterilse güzel iş çıkardı. İç hacim genişliği gayet yerindedir. Arka diz mesafesi geniştir. Zaten D segmentinde çoğu arabanın arkası geniş oluyor. 2.0 litrelik turbo motorunun performansı şehir içi ara hızlanmalarda çok iyi iş çıkartıyor. Gaza yüklendiğimde 415 Nm tork güç beni koltuğa yapıştırıyor. Harika bir sürüş zevki var. Yol tutuşu çok üstün sert virajlara sanki düz yoldaymış gibi girebiliyorsunuz. Nasıl bir fren sistemi kullanıldı bilmiyorum ama rakiplerine göre daha güçlü frenlere sahip.

Alfa Romeo Giulia Alınır Mı?

Bu araba için iyi mi kötü tartışmasına girmeye hiç gerek yok. Oldukça güzel bir otomobil. Ancak ikinci el piyasası yok denecek kadar azken fiyat olarak çok yüksektir. Bence bir Mercedes’i değerlendirmek daha mantıklı gibi. Yine de karar size kalmış.

Kaynak: otobilgisi

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu