Araç Kamerası Fiyatları Ne Kadar? 2022

Evet hemen her sürücünün istediği bir şey olan araç kamerası fiyatları çok değişkenlik gösteriyor. Bizde bu yazımızda araç kamerası fiyatları hakkında bilgi vereceğiz.

Rusya gibi ülkelerde araç içi kamera takmak zorunludur. Bir dönem ülkemizde de böyle bir uygulamaya geçmesi düşünülüyordu ancak daha sonradan vazgeçildi. Yine de araç içi kamerası özellikle erkek sürücüler tarafından çok fazla tercih ediliyor.

Örneğin ben kendimden bahsedecek olursam aracımda sürekli olarak araç kamerası kullanıyorum. Bunun sebebi ise yolda olan değişik bir görüntüyü (kaza anı gibi) görüntüleri kaçırmak istememem. Ayrıca çok defa işime yaradığı da oldu. Örneğin bir kazaya karıştınız ve diğer sürücü ile aranızda anlaşmazlık oldu. İşin daha kötüsü karşı taraf suçluluğunu inkar edip polis geldiğinde yalan söyleyebiliyor. İşte bu durumda araç içi kamerasının önemi ortaya çıkıyor. Karşı taraf istediği kadar konuşsun, siz kamera kayıtlarını çıkartıp polise veriyorsunuz ve haklılığınız ispatlanmış oluyor.

Araç İçi Kamerası Fiyatları Ne Kadar?

Araç içi kamerası markaları değişiklik göstermektedir. Örneğin hepsiburada sitesinde yüzlerce farklı markada ve fiyatta kamera var. Bunlar arasından siz istediğinizi almakta özgürsünüz. Ancak ucuz alacağım derken iş görmez bir makine almanız iyi olmaz. Bu durumda paranızı çöpe atmış olacaksınız. Örneğin 2022 yılı Nisan ayı için 119 lira ile 10 bin lira arasında değişen bir fiyatlara satılmaktadır. 119 liralık hiçbir iş görmezken 10 bin liralık olanlar çok daha profesyonel makine olduğu için bu kadar para vermeye gerek yok. Bu durumda ortalama bin liralık bir araç kamerası işinizi görecektir. Şöyle kısaca marka ve fiyatlarından bahsedecek olursak;

  • boob Araç İçi Video Kayıt Cihazı : 109 Lira
  • Powermaster Araç Kamerası : 146 Lira
  • Preo My Camera Araç Kamerası : 184 Lira
  • Everest Megix G30 : 265 Lira

Gibi fiyatlara satılıyor. Bunlar ucuz olan kameralar ve pek iş görmüyor. Çünkü ben kullandım ve iki gün sonra bozuluyor ayrıca video kalitesi çok bozuk.

Onun yerine ben şuan Xiaomi 70MAI A500 Pro Plus marka kamera kullanıyorum. Ben aldığımda 900 liraydı ama şuan 1.250 liraya satılıyor ve çok memnunum. Özellikle video kalitesi çok üstün. Fuchsia K5 Innovv marka kamera ise 11 bin lira gibi bir fiyata sahip.

Kaynak: otobilgisi

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu