Buick Le Sabre Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Amerikan otomobil üreticisi Buick’in E segmenti otomobili olan LeSabre nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Buick Le Sabre inceleme, test sürüşü ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Amerikan otomobilleri genelde büyük ve güçlü motorlara sahip olurlar. Buick’in neredeyse tüm modelleri de Amerikan tarzında büyük ve güçlü motorludur. Le sabre’de bunlardan bir tanesidir. Resmi olarak ülkemizde hiç bir zaman satılmamış olmasına rağmen bazı galericiler Türkiye’ye getirmiştir. Yollarda tek tük olsa da görmek mümkündür. Le Sabre 1956 yılından – 2006 yılına kadar uzunca bir süre üretilmiştir arabadır.

Buick Le Sabre Nasıl Bir Araba?

E segmenti bir otomobil olan Lesabre gerçekten çok büyük bir otomobil. Dışardan baktığınız zaman iki arabanın kapladığı alanı kapladığını göreceksiniz. “ABS, hız sabitleyici, dijital klima, hava yastığı, elektrikli ve ısıtmalı koltuklar, elektrikli aynalar ve camlar ile yol bilgisayarı” gibi özelliklere sahiptir. 3.8 V6 motorunun 170 ve 205 beygirlik iki çeşidi vardır. 4 ileri otomatik şanzıman bulunan araba sedan kasa tipinde üretilmiştir.

İlginizi çekebilir : ” Buick Century Nasıl Araba?

Buick Le Sabre Kullanıcı Yorumu

Bir arkadaşım Amerikan arabası hastası olduğu için 1997 model bir Lesabre almış. Bende bu hafta sonu test etme fırsatı buldum. Öncelikle aracın içinden başlayacak olursak koltuklarında çok kaliteli bir deri kaplama kullanılmış. İçi o kadar geniş bir araba ki arka koltuğa 4 kişi rahatlıkla sığabilir. Ön koltuklarına hafif zayıf iki kişi sığar. Ön göğüste yumuşak deri kaplama kullanılmış. Ayrıca kapı içlerinde ahşap şeritler mevcut. Çok uzun ve konforlu bir araba. Şehir içinde biraz turlamak için çıktım. Motoru V6 olmasına rağmen öyle güzel bir performansa sahip değil. Bastığınız zaman hemen ivmelenmiyor. Bunda kasasının çok ağır olmasının etkisi var. Vites geçişlerini de hiç sevmedim mesela. Çok sarsıntılı vites geçişleri var. Biraz da Ankara otobanına çıkıp yüksek hız denemesi yaptım. Yola yapışıyor ve yol tutuşunu beğendim. İçi yayla gibi olduğu için yolda akıp gidiyor. Gösterge paneli mil cinsinden olduğu için kaç km hızla gittiğimi anlayamadım ama 150 – 160 ile giderken verdiği güven hissini hiç kaybetmiyor. Ancak Le Sabre hakkında bildiğim bir şey yakıtı içiyor olması. Neredeyse ibrenin düştüğünü göreceksiniz.

Buick Le Sabre Alınır Mı?

Fiyatlarına baktığınız zaman öyle çok pahalı bir otomobil olmadığını göreceksiniz. Ama bu alınır anlamına gelmiyor. Motor hacminin büyük olmasından dolayı vergisi çok yüksek. Ayrıca yakıt tüketimi gördüğüm en yüksek arabalardan bir tanesi. Koleksiyonluk için alınabilir. Ama günlük kullanımlar için uygun değil. Olası bir kazada yedek parçalarının Amerika’dan gelmesini beklersiniz. Dolar kurunun yüksek olması sebebiyle çok pahalı yedek parçaları var.

Kaynak: otobilgisi

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu