Ford Tourneo Connect Nasıl Araba? [2022] Alınır mı? Kullanıcı Yorumları

Ford'un Türkiye'de üretimine başladığı, tam bir aile aracı olan Ford Tourneo Connect'in nasıl bir araba olduğunu inceleyelim.

Ford Tourneo Connect, üretimi ve tasarımı 2002 yılında Kocaeli’de başlayan hafif ticari araç kategorisindeki Ford Connect’in aile için tasarlanmış binek versiyonudur. Ruhsatta hususi kamyonet olarak kayıt edildiğinden dolayı trafikte kamyonet kurallarına uyulması gerekmektedir.

ford tourneo connect

Tourneo Connect Nasıl Araba?

Ford Tourneo Connect ailece binip pikniğe gidebileceğiniz iç hacmi geniş ve esnek koltuk sistemi ile sürüş konforunuzu en üst seviyeye çıkarıcak harika bir MPV’dir. Aynı segmentteki muadillerine göre ciddi anlamda sağlam bir yapıya sahiptir.

Tourneo Connect kendi segmentteki araçlara göre daha fazla tüketmektedir. Araç kliması motordan beslendiği için klima açıldığı zaman aracın yakıt tüketimi artarken, performansında düşme olmaktadır.

Araç tavanı yüksek, iç hacmi geniş, direksiyon ve torpido paneli ferah biçimde tasarlanırken, araçta telefon tutacağı ve benzeri çay, kahve tutma yerlerinin olmayışı konfor seviyesini bir tık azaltmaktadır. Buna ek olarak 2009 öncesi modellerde park sensörü olmayışı, ikinci el araç alan okuyucularımız tarafından dikkat edilmesi gereken bir nokta olabilir.

2022 Model Tourneo Connect Nasıl Araba?

2022 Model Tourneo Connect, Volkswagen ile yaptığı iş birliği sonrası çıkardığı yeni modeli ile birlikte 4 tekerden çekiş yapabilir. 2022 model bu aracın benzinli versiyonunda 1.5 motor 115 beygir güç veya 220 nm tork üreten seçenek var iken, dizel versiyonlarındaki motor gücü 2.0 ,110 beygir güç 280 nm tork veya 120 beygir güç 320 nm tork seçenekleri belirlenmiştir.

Yine bu model araçta hız sabitleyici, şerit izleme, otonom acil frenleme gibi üst segment araç özellikleri bulunmakta. 3 farklı donanım seçeneği ile gelen Ford Tourneo Connect Sport, Titanium ve Trend model olmak üzere 3 farklı fiyat sınıfına sahip.

Ford Tourneo Connect Alınır mı?

Eğer ailece kullanabileceğiniz, dayanıklı, güvenli, konforlu bir araç arıyorsanız Tourneo Connect alınır mı sorusuna cevabınız kesinlikle evet olmalı.

Gelelim kullanıcı yorumlarına; özellikle 2013 modellerde yaşanan katalizör arızaları dışında ford tourneo connect hakkındaki yorumlar genellikle olumlu yönde. Benzin fiyatlarının son zamanlardaki artışı göz önünde bulundurulursa, bu aracın benzerlerine göre daha fazla benzin yakması da bir diğer negatif özelliği. Fakat otobilgisi.com ekibi olarak ve geçmişte Tourneo Connect kullanmış biri olarak, bu araca puanım kesinlikle 10 üzerinden 8 olacaktır.

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu