Mitsubishi Attrage 1.2 Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Japon otomobil üreticisi Mitsubishi’nin b+ segmentte yer alan modeli olan Attrage nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Mitsubishi Attrage 1.2 inceleme, test sürüşü ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Mitsubishi kaliteli otomobiller üretmesine rağmen hiçbir zaman ülkemizde öyle çok tutulan bir marka olmamıştır. Zaten girdiği ekonomik kriz nedeniyle zor zamanlar geçirmektedir. Şu sıralar Türkiye’de sadece Space Star modeliyle satış yapmaktadır. Ancak uzun yıllardır Türkiye pazarında yer alıyordu. Türkiye gibi pazarlarda her zaman ucuz ama geniş otomobiller çok fazla tercih ediliyordu. Örneğin Peugeot 301, Citroen C-elysee, Renault Clio ve Honda City ile rekabet edebilmek amacıyla aynı sınıfta b segmenti sedan olarak ülkemizde 2014 yılında Attrage modelini piyasaya sürdü. Ancak çok az sayıda satış yakaladığı için 2015 yılında ülkemizdeki satışı durduruldu.

İlginizi çekebilir :  ” Mitsubishi Carisma Nasıl Araba

Mitsubishi Attrage 1.2 Nasıl Bir Araba?

Bu arabanın tutmamasının en büyük sebebi satışta olduğu dönemlerde rakiplerine göre çok daha pahalı olmasıydı. Çünkü bu sınıf otomobile binen insanlar ucuz arabalara yönelirler. Zaten pazar payı çok düşük olan Mitsubishi, Attrage modelini en üst fiyattan satışa çıkartınca doğal olarak çok az sayıda satıldı. Seda kasa tipinde üretilen Attrage b+ segmentinde içi geniş bir otomobildir. 5 ileri manuel ve CVT otomatik şanzıman seçenekleri vardır. Zaten bu araba alınırsa CVT şanzımanı için alınır gibi duruyordu. Intense ve Intense Plus donanım paketleriyle satılmıştır. “ABS, ESP, ASR, hız sabiyleyici, elektrik destekli hidrolik direksiyon, sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları, yol bilgisayar, lastik basınç sensörü, sis farları ve anahtarsız çalıştırma)” gibi çok fazla özelliklere sahiptir.

Kaputunun altında ise 1.2  litrelik 4 silindirli benzinli motor bulunmaktadır. Bu motor 80 beygir ve 106 Nm tork güç üretmektedir. LPG ile uyumlu olup şehir içinde 5.6, şehir dışında 4.4 litre yakıt tüketmektedir. Çok ekonomik bir motor olmasına rağmen performansının düşük olmasıyla dikkat çekiyor.

Mitsubishi Attrage Arkadan Görünüşü

Mitsubishi Attrage Kullanıcı Yorumu

Mitsubishi’nin bazı modellerinin sorunsuz olduğunu biliyordum ve sağlamlığı nedeniyle bir 2015 model Attrage aldım 3 yıl boyunca kullandım. Öncelikle size arabanın içini anlatmaktan başlayım. Ön gösterge paneli ve orta konsol 2000’li yılların arabalarını andırıyor. İnsan biraz daha teknolojik ve modern bir konsol yapardı. İç mekan genişliği gayet güzeldir ve arka diz mesafesi yeterli seviyede uzundur. Tavanı yüksek olduğundan içinde yolculuk yaparken bunalmazsınız. Ön göğüs, kapı içleri gibi yerlerde ortalama kalitede bir malzeme kullanılmıştır. Ancak kullandıkça trim sesleri gelmeye başlıyor. Koltuklarının süngeri çok sert ben sanki taşa oturuyorum gibi hissediyordum. Bagaj hacmi devasa boyuttadır ve istediğiniz her şeyi sığdırabilirsiniz.  Motor performansı ise çok iyi değildir. Örneğin arabada 3-4 kişi varken hafif bile bir rampa çıkmaya çalışırsanız hemen bayılıyor. Özellikle şehir içi ara hızlanmalarda çok hantal kalıyor. Yazın klima açarsanız motorun gücünü çok emiyor. Yüksek hızlarda hiç güven veren bir araba değildir. 130 km/s hızın üstüne çıktığınızda yolda gezinmelere başlıyor. Ayrıca yol tutuşu da çok fazla iyi değildir.

Mitsubishi Attrage İçi

Mitsubishi Attrage Alınır Mı?

Rakiplerine göre en büyük artısı yakıt tüketiminin düşük olup, donanımının çok olmasıdır. Onun dışında hiçbir fazlalığı yoktur. Yedek parçalarını bulmakta zorlanmazsınız ancak özellikle kaporta trim aksam parçaları çok pahalı. İkinci eli ise yok denecek kadar azdır. Siz internette yazan fiyatlarına bakmayın bir çoğu çok daha düşük paralara razıdır.

Kaynak: otobilgisi

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu