Mitsubishi Galant Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Mitsubishi’nin D segmenti otomobili olan Galant nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Mitsubishi Galant inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Japon otomobil devi Mitsubishi, çok kaliteli arabalar üreten bir markadır. 90’lı yıllarda her ne kadar Türkiye pazarında yer edinmeye çalışmış olsa da, bunda başarılı olamamıştır. Zaten günümüzde de öyle çok tutulan bir marka değildir. Galant, d segmenti olarak üretilmiş ve ülkemizde 1990 ile 1992 yılları arasında arasında satılmıştır. Çok fazla tutulmamış bir modeldir.

Mitsubishi Galant Nasıl Bir Araba?

Galant, özellikle Amerika hedeflenerek üretilmiş bir modeldir. Türkiye’de de satılmış ama çok başarılı olamamıştır. GL ve GLS donanım paketleriyle satılmıştır. “klima, hidrolik direksiyon, dört cam otomatiği, arka ve ön kol dayama, elektrikli aynalar” gibi özellikleri bulunmaktadır. O zamanlara göre donanımları gayet güzeldir. Galant’ın 5 ileri manuel ve 4 ileri otomatik şanzımanlı seçenekleri vardır. Galant motor teknik özellikleri ise şu şekilde

1.6 Benzinli : 90 beygir ve 122 Nm tork güç üretmektedir. Performans olarak çok üstün değildir. Şehir içinde 10.5, şehir dışında 7 litre yakıt tüketimi vardır.

1.8 Benzinli : En çok tutulan motor seçeneğidir. 90 beygir ve 140 Nm tork güç üretmektedir. LPG ile çok uyumlu bir motor değildir. Şehir içinde 11, şehir dışında 7.5 litre yakıt tüketmektedir.

2.0 GTi : Çok performanslı bir motordur. 144 beygir ve 175 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 12.5, şehir dışında 7.8 litre yakıt tüketmektedir. Öyle çok fazla satılmamıştır.

Mitsubishi Galant Kullanıcı Yorumu

Fiyatlarına aldanıp bende bir Galant aldım. İlk olarak içinden başlayalım anlatmaya. Ön göğüste deri benzeri kaplama vardır. Kapı içlerinde ise kadifemsi bir kumaş kullanılmıştır. Ön tarafı gayet geniştir ve koltukları rahattır. Benim boyum 1.80 cm ve ön koltukları kendime göre ayarladığımda arka diz mesafesi bir hayli kalıyor. 1.8 litrelik motorunun performansı idare eder. Gerçi şehir içi ara hızlanmalarda biraz hantal kalıyor. Uzun yolda ise yüksek hızlarda yola güzel oturuyor. Ses yalıtımı güzel olduğu için motor, yol ve rüzgar sesini içeriye almıyor. Virajlarda arkasını çok sağlam tutuyor. Gayet performanslı bir otomobil. Frenleri çok güçlü ve arabayı kısa mesafede düz bir şekilde durdurabiliyor.

Mitsubishi Galant Alınır Mı?

Evet buraya kadar hep iyi yönlerini yazdım. Şöyle bir bakıldığı zaman parasına göre çok iyi bir otomobil. Ancak madalyonun öbür yüzünde sürekli sorun çıkartan bir motor var. Bir yerini yaptırıyorsunuz diğer yeri arıza veriyor. Ayrıca sıcak havaya hiç dayanıklı bir motor olmadığı için hararete meyilli. LPG ile uyumsuz olduğundan arızalar veriyor. İkinci el piyasası ise yok denecek kadar. Satana kadar göbeğim çatlamıştı. Eğer mutlaka alacağım diyorsanız mutlaka temiz kullanılmış ve geçmişini bildiğiniz bir Galant almanızı öneririm.

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu